| T30D0RA a întrebat:

Cine ma invata limba pisiceasca? big grin

Răspuns Câştigător
| originalgirl a răspuns:

Buna!
Mioralau-vreau ceva
Miorlau lau-vreau ceva neaparat
Miorlau lau lau-ma tu n-auzi ca vreau ceva?laughing
Miau-vreau sa ma mangai
Miau miau-VREAU SA MA MANGAI!
Miau miau miau-Gata, deci daca nu ma mangai te zgarii!
Sper sa te amuze.Have fun!

11 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Miau. miau ...mda. miau. aaaa miau! da-mi mancare. miau! nu mai rade... miau! miau

| Serena1993 a răspuns:

Miau!
miau miau miau!
miau miiiiiiiiiiua!
tongue
prima data am zis: buna apoi te invat si apoi revelion piiiiiiiiiiiisicos!

daca tot suntem la Trivia/Amuzantehee hee

| Psihiatra a răspuns:

Chit chit!
ups... mi s`a parut ca ai zis limba soriceasca laughing
te pot ajuta cursuri aprofundate de la experti de rasa pura(gasesti la expozitiile feline). te`ar ajuta si un dictionar pisico-roman.il gasesti la 40 de lei+TVA laughing
dura, dura intrebarea laughing

| FantomaTurcoaz a răspuns:

Miau miau-nu
miau-da
miau miau miau-nu stiu
miau miiaauu!-la muultii anii!
miiauu-buna
miaau-pa

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă dai o bucată mare de brânză aici la motan, te-nvăţbatting eyelashes.

| Dragosgan a răspuns:

Miau, miauuuu maiauumaiauuuuu, miau, se traduce:da-mi un sobolan ca te asasinez!

| FreakyFred a răspuns:

Miau-miau

| xXAnGeLXx a răspuns:

1. Mia-Miau-miau = buna, salut laughing!
2. Miaaau! = mi-e foame devil!
3. mia-ha-ha-ha-hau = hahahaha rolling on the floor!
4. Miau-miau-mi-mi-mi-miauuuu = nu vreau la scoala crying!
5. Miaaaaaaaaaaaaaau = auuuuuuuuuuuuuu laughing!

fundita big grin?

| JustLikeMe a răspuns:

Miau miooor mi milau mau maiu miorlau = sobolanul ala mi-a furat pantaloni big grin

| 54ndy a răspuns:

Miauuu (vreau mâncare), miorlauu (mă doare), hrrrrr (torc), hâââ(ma enervez).

| Daniel2468 a răspuns:

Mieunatul: un singur "miau" sau "mau" inseamna "salut, ma bucur ca esti aici". Cu un "miaaau" sau "miiii" prelung cere sa i se acorde atentie.
Scuipatul: cand pisica scoate sunete precum sasaitul sarpelui ea se simte amenintata, iar prin "scuipat" incearca sa-si sperie dusmanul.
Miscari rapide ale cozii: cand misca rapid coada dintr-o parte in alta este furioasa si pregatita de atac.
Coada indreptata in sus: cand pisica tine coada indreptata in sus ca o lumanare, exprima bucurie si curiozitate. Astfel te saluta cand te intorci acasa, daca se si freaca de picoarele tale, iti arata ca se bucura de venirea ta dar ca-i este si foame.
Rostogolitul pe spate: este dovada de prietenie si incredere.
Impinsul cu labuta: cand te impinge cu labuta, are chef de joaca si este bine dispusa.
"Masajul cu labutele" cand pisica face asta pe spate, burta sau pe bratele stapanului său este dovada de maxima incredere si multumire.
O labuta ridicata: "Nu te apropia de mine!"
Frecatului capului: acest mesaj poate fi o declaratie de dragoste. Mai poate
insemna de asemenea si o invitatie de a te juca cu ea.
Cand se freaca de mobila: pisicile isi marcheaza teritoriul pentru a preintimpina
aparitia vreunui intrus.
Cand se repede la calcaiele tale: te considera soarecele pe care-l vaneaza. Acest
comportament poate arata ca nu sunt hranite corect (15-20 mese pe zi cu ratii mici) sau se plictiseste fiind lasata prea mult timp singura.
Cand ii mangai burtica, te musca: aceasta este cea mai sensibila parte a corpului
pisicii, daca este obisnuita de mica cu acest gest de tandrete nu va protesta. In caz contrar ea nu va ezita sa te atace cosiderandu-te "inamicul" ei.