| ăăăă a întrebat:

Cine stie ce inseamna cu adevarat "Abracadabra" si ce semnifica " www"
primeste funda.

Răspuns Câştigător
| ahlrh a răspuns:

Abracadabra care de fapt corect este "Avada Kedavra" inseamna in armaica "fie ca acest lucru sa fie distrus"
iar www despre www stiu ca se afla (la majoritatea linkurilor), la inceputul unui URL...
Desi daca ai bagat "www" in aceeasi oala cu "Abracadabra" nu cred ca e corecy ce-am scris despre "WWW"...

6 răspunsuri:
| Cretaker a răspuns:

> www
> world wide wrestling

HAAAAHAHAHA *scuipa laptele*

| Deyutza a răspuns:

Daca ii zici cuiva abracadabra atunci inseamna ca tree sa dispara (e un fel de a spune DISPARI!) laughing

Stefan
| Stefan a răspuns:

Abracadabra inseamna ''dispari ca acest cuvant'' si e folosit de magicieni.

| uSeR_6817 a răspuns:

Abracadabra este un blestem din Harry Potter si www semnifica world wide web

| vladutz00 a răspuns:

Deci... Abacadabra este de fapt Avada Kedavra cum a zis celeste dar inseamna...cred ca tot ce a zis el :)). Iar www world wide wrestling :D

| vodami92 a răspuns:

Era si e o emisiune pe tvr 1 si pro tv pentru copii in anii 90! cine nu stie melodiile lor! eu pot eu sunt magician! sau bebel cel uratel!