| dani777xd a întrebat:

Ce semnifica funda de pe TPU? Cine raspunde o primeste big grin

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Funda o primesc doar cei care ofera raspunsuri foarte bune. Aceasta funda poate fi oferita de cel care a pus intrebarea. Aceasta funda reprezinta un,, multumesc".

Mai exista si o moneda, dar aia poate fi oferita DOAR de adminii acestui site, la raspunsuri de calitate foarte inalta.Sau cum mai apare,, raspuns apreciad de editor" Acele monede pot fi folosite si in magazinul TPU happy.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Funda desemnează răspunsul câştigător la o întrebare si reprezinta felul de a mulţumi a celui care a pus întrebarea. La întrebarea ta o să primeşti mai multe răspunsuri. Alegi răspunsul pe care-l consideri mai bun şi mai folositor şi dai clic pe funda din dreapta lui şi apoi confirmi. Nu te grăbi, aşteaptă 1-2 zile, ca să primeşti mai multe răspunsuri şi să poţi alege. Pentru a afla mai multe despre TPU citeşte răspunsurile la ÎNTREBĂRI FRECVENTE.

| Adry05 a răspuns:

Pe langa ce s-a explicat ca fiind premiul pentru cel mai bun raspuns, o funda si inseamna un numar destul de mare de puncte iar acel numar total de puncte, ce se strange din diversi factori (cat de des intri, cate voturi pozitive ai la raspunsuri etc.) te ridica in clasamentul general TPU.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Un mangaiat virtual pe crestetul capului pentru raspuns.

| IIIshaneIII a răspuns:

Dacas btot suntem pe aria asta, la ce folosesc fundele?

| alex15ccc a răspuns:

Cel mai bun raspuns.

Funda? laughing

| Bianca777 a răspuns:

Dacă primesti FUNDA înseamnă că ai cel mai bun raspuns

| FLORENTINAndreea a răspuns:

Atunci cand tu pui o intrebare si primesti un raspuns care te ajuta, tu ii oferi aceluiutilizator funda.
E ca un fel de premiu, daca vrei sa ii spui asa.