| AℓℓeAℓℓexa a întrebat:

Cine vrea sa vorbim in pasareasca? Adica cine stie,ca de ceilalti puteti invata. Dar totusi, vreti?

44 răspunsuri:
| Furculingură a răspuns:

Am o păsărească analfabetică. Şi totuşi...
Epestepe cipiupudpatp săpă voporbepeştipi păpăseperepeapascăpă pepe TPUPU.

| AℓℓeAℓℓexa explică (pentru Furculingură):

Cred ca ai dreptate.

| Crâstoşelul a răspuns (pentru AℓℓeAℓℓexa):

Epeupu nupu prepeapa ştipiepe păpăsăpărepeapascăpă. sad

| єχcєєℓ a răspuns:

De ce m-aș complica să învăț păsăreasca când engleza e limbă internațională?

| AℓℓeAℓℓexa explică (pentru єχcєєℓ):

De distractie, asa.

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Pentru ca spre deosebire de engleza, poate inveti sa si scrii pasareasca.

| єχcєєℓ a răspuns (pentru AℓℓeAℓℓexa):

Sună distractiv.Mă înveți te rog?
puppy dog eyes

| AℓℓeAℓℓexa explică (pentru єχcєєℓ):

Deci, trebuie sa desparti cuvantul in silabe si se adauga "p" dupa ultima litera din silaba. Ex: casa->ca-sa->capasapa. Si daca nu ai cam 10 ani nu stii sa vorbesti.Bafta!

| єχcєєℓ a răspuns (pentru AℓℓeAℓℓexa):

Atunci e grav.Am 14 nu cred că mă descurc.

| AℓℓeAℓℓexa explică (pentru єχcєєℓ):

Multi inainte! Te descurci daca stii, dar nici eu nu o cunosc la perfectie.Esti mai batran ca mine big grin.Batranule puppy dog eyes.

| єχcєєℓ a răspuns (pentru AℓℓeAℓℓexa):

Ce? Nu te aud.s-a stricat aparatul auditiv.

| AℓℓeAℓℓexa explică (pentru єχcєєℓ):

laughing).Eu credeam ca nu mai ai ochleari asa ca nu mai auzi bine.

| єχcєєℓ a răspuns (pentru AℓℓeAℓℓexa):

E 10 jumate, trebuie să-mi iau pastilele de plictiseală.

| AℓℓeAℓℓexa explică (pentru єχcєєℓ):

De unde pot lua si eu cateva pastile? Sau mai multe, la cum sunt acum nici de caterinca nu am chef.

| єχcєєℓ a răspuns (pentru AℓℓeAℓℓexa):

Păi am uitat, sunt prea bâtrân.Cred că le am de la una Verutza.

| єχcєєℓ a răspuns (pentru AℓℓeAℓℓexa):

De fapt nu, că ea e mai bâtrână ca mine.Nu cred că mai știe ceva...

| єχcєєℓ a răspuns (pentru AℓℓeAℓℓexa):

De ce ai mai pus punct după emoticon? N-are rostlaughing

| AℓℓeAℓℓexa explică (pentru єχcєєℓ):

Pentru ca pot big grin.

| Speed99 a răspuns:

Sa stiti, citirea unei propozitii in cinci minute (in caz ca scrii pasariceasca) in loc de cinci secunde (scris normal) NU ESTE DE LOC AMUZANTA

| AℓℓeAℓℓexa explică (pentru Speed99):

Daca stii sa vorbesti repede, intelegi. Daca stii sa vorbesti repede si corect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Beep, beep, beep. *Like a mierla*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Învață-mă! Vreau și eu!

| AℓℓeAℓℓexa explică (pentru anonim_4396):

Deci, trebuie sa desparti cuvantul in silabe si se adauga "p" dupa ultima litera din silaba. Ex: casa->ca-sa->capasapa

| suităr a răspuns (pentru AℓℓeAℓℓexa):

Eu stiam ca dupa orice litera pui un ''pi''
Ehpi darpi viapitapi sepi schimpibapi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Supugipi pupulapa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mipi-sepe paparepe stupupipid.

| Jakoban a răspuns:

Uite aici

http://www.google.ro/......tp?/search

ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1024&bih=571#tbm=isch&sa=1&q=cip+cip+cirip+&oq=cip+cip+cirip+&gs_l=img.3...477.1580.0.2135.6.6.0.0.0.0

.190.460.3j2.5.0...0.0...1c.1.14.img.HAjT7CF59tA&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.47008514,d.ZGU&fp=b16c2558c0d66b8d&biw=1024&bih=571&facrc=_&

imgrc=udgaw48Ddvtb4M%3A%3B6Yyaq_7riSkF5M%3Bhttp%253A%2

52F%252Fcdn.memegenerator.net%252Finstances%252F400x%252F34274474.jpg% 3Bhttp%253A%252F%252Fmemegenerato r.net%252Finstance%252F34274474%3B400%3B400
(Dai cu copy+ paste)

| mia100خوبصورت a răspuns:

Dapa,stipiupu.Epeupu stipiapam capa dupupapa fipiepecaparepe vopocapalapa pupuipi p sipi vopocapalapa repespepectipivapa.

| Gabriello02 a răspuns:

Ipin cepe papasaparepeapascapa pupulipi mepelepe vrepeipi sapa voporbepesc?

| AℓℓeAℓℓexa explică (pentru Gabriello02):

Nu fii nesimtita...

| Gabriello02 a răspuns (pentru AℓℓeAℓℓexa):

Sunt baiat.

| irina20 a răspuns (pentru Gabriello02):

Bine de tot!

| AℓℓeAℓℓexa explică (pentru Gabriello02):

Nesimtit.

| ஜÐαɾκPαɳteɾஜ a răspuns:

Nustiulimbaparaseacsadarstuissavorbescpelimbutapisiceasca happy

| BlueArrow a răspuns:

Epup vrepeapaupu sapa voporapabipimapa ipin papasaparapeascapa. Idul meu este me_blue_arrow

| AℓℓeAℓℓexa explică (pentru BlueArrow):

Nu ai scris corect totusi laughing)

| BlueArrow a răspuns (pentru AℓℓeAℓℓexa):

Poate am gresit si eu nitel.

| BlueArrow a răspuns (pentru AℓℓeAℓℓexa):

Daca vrei sa vorbim idul meu este me_blue_arrow.

| AℓℓeAℓℓexa explică (pentru BlueArrow):

Prietenas,inca nu te consc indeajuns de bine ca sa iti dau add. Poate cu timpul ne vom cunoaste mai bine.

| andreifantoma a răspuns:

CIpCirip,ma doare-n bip si nu stiu sa zic nimic