| simonica15 a întrebat:

Salutt my friend cine stie de unde pot invata limba pasareasca? FUNDA PT. CINE MA INVATA

2 răspunsuri:
| Gangsta a răspuns:

Dupa fiecare silaba pui un. o exceptie este Dapa, nupu... esate foarte usor trebuie sa prinzi pontul. De exemplu : Îpîţipi plapacepe săpă voporbepeştipi păpăsăpărăpeascăpă. Dapacăpă dapa, aptupuncipi îpînceaparcăpă, epestepe, foapartepe upuşoporp. Iar cand sunt doua consoane una langa alta citestele despartit, nu impreuna, ca de exemplu de la ultimul cuvant ce ti l-am scris, ultimele doua litere. Bafta invatacelule happy

| xDytzux a răspuns:

Nu ai zis bine...
Hai ca iti spun eu dupa fiecare vocala pui un P si apoi inca odata vocala...
Exemplu:Sipimoponipicapa ipimipi dapa fupundapa! Traducere:Simonica imi da fundabig grin sperr ca te-am ajutat!big grinDD