| andreea4ever a întrebat:

Cum ati petrecut revelionul? Acasa, la restaurant, cu parintii, cu prietenii? V-ati distrat? Povestiti lucurile haoiase si mai putin haioase care s-au intamplat:*

Răspuns Câştigător
| Pralină a răspuns:

La u restaurant ffoarte scum(de banii aia mai bine imi luam eu laptop)Eram cu parintii.La un moment dat tata il vede pe nu stiu ce coleg a lui de serviciu, care era cu nepotul lui de 14 ani. Ce tare era baiatu!laughingA venit s-a pus lanaga mine(unikul loc liber de la masa dupa ce colegu ala de serviciu so pus cred pe 2 scaunelaughing l-am salutat pe ala de 14 ani nimic, mai stau 3 minute.nimic m-am simtit oribil parca nu voia sa vb cu mine. Dupa vreo 5 minute se intoarce catr mine si zice:
-scuze mai salutat
-da de vreo 2 ori!
-iarta-ma fato da is cu castile in urechi ca daca unchiu se apuca de vorbit pana la anul nu mai gatalaughing
La un moment dat POOW o colega delui mama cu sotu ei.
-Ilinca, Rares ridicativa de acolo sa se puna ei.
Ne ridicam stam 20 de minute in picioare da la un moment dat incep sa ne doara.Am zis sa merem sa ne pune noi 2 la o masa ca mai erau 20 de minute si era anul nou si ne erau amortite picioarelelaughingNe ducem ne punem la masa.Trec 2(cred ca erau un cuplu) si zis aia catre rares(asa il chema pe baiaatu ala) esti la prima intalnire? ai grija!rolling on the floorvai ce am ras.Am zis ca ne comfunda lmea cu un cuplu.Vine dupa 10 minute ospataru, cu accentu ala a lui de frantuz:dorhiti menuul pentru prhima intalnire(ceva de gen vorbea)iar ne pusca rasulaughingera clar stiam ca voi iesi cu ellaughing)mai trece ce mai trece vorbim radem, vine o baba pe langa noi:ooo ce dragut cati ani aveti?
Zice el ca are 14 si eu 13, dupa care baba:
-vai mainca va lasa parintii sa petreceti revelionu impreuna asa de tineri? iar ne faceau astia cuplu.
Era si o scena unde patronu a urcat si a inceput sa numere:10, 9, 8, 7, 6... 3, 2, 1.La multi ani! Neam ridicat de la masa sa merem la ai nostri si pana sa ajungem acolo trece unu pe langa noi si ii zice la rares:
Ba tu ce faci ai aduso de revelion aici sa o plimbi? Pupo ma!rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor. pana la urma le-am zis la multi ani si ca sa fie si cireasa de pe tort ne-am dus la colegu ala acasa.Si acolo ce am mai raslaughing

7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Pai am stat cu parintii si bunicii acasa! ...recunosc nu prea m-am distrat! dar a fost frumos la artificii ca am fost cei mai tari de pe strada big grin

| pinguinuVerde a răspuns:

Mi-am petrecut revelionul acasa impreuna cu familia si cativa amici buni de`ai mei. A fost distractiv.
-Cand eram langa racheta sa o aprind, vine tata : o aprind eu si tu o filmezi! -bine. S`a dus sa dea foc la fitil, eram gata sa filmez. Tata aprinsese deja fitilul cand, eu inchisesem din greseala camera de filmat. Ma uitam in cer uimita de artificii si cu necaz ca nu apucasem sa filmez. Am aprins din nou camera si am prins pe cer ultima artificie albastra, culoarea mea preferata. Si chiar daca am filmat cand era pe ultima suta de metrii, tot nu`mi pot scoate din minte zumzaitul fitilului la aprindele si pocniturile de pe cer, culorile. love struck
A fost un revelion haios, primul in aceasta casa deoarece m`am mutat.
Sper ca si tu ai avut un revelion frumos! happy
Numai bine, sa ai parte de fericiri in acest an. :*

| cretzufinish a răspuns:

Apucasem sa merg la munte de craciun si de revelion am ramas in oras si am petrecut la fel ca toata lumea...cu masa plina de bunatati, bauturi alese, nelipsita sampanie, muuuulta distractie si voie buna si... foc de artificii. Am inceput seara cu familia, apoi la niste prieteni acasa. Asta e. Revelion pe criza, dar atat timp cat sunt cei dragi langa tine si te distrezi nu mai conteaza locatia. La revedere 2010! big grin

| RoxAnana a răspuns:

Am stat acasa cu parintii. m-am uitat la antena 1 al in puii mei si la restul emisiunilor pe urma.nu stiu la 12 noaptea cand mi-am pus dorinta m-a bufnit plansul (stiu c nu e bine sa plangi dar pur si simplu nu ma mai puteam abtine era ceva de genu: eu lacrimam si ma bufnea si plansul). apoi am venit in casa am taiat tortul si m-am uitat in continuare la tv si apoi am continuat pana dim la tel. sincer nu prea m-am distrat ca am fost singura si prietenele mele erau toate plecatesad. asta e chestia buna e ca m-am trezit cu o buna dispozitie si ma simt minunat:*

| Hunter_8040 a răspuns:

De fapt am petrecut revelionul la nasii mei, pentru ca am doua motive, nasul meu Nicu(asa ii spun xD) face 49 ani, da! Este ziua de nastere pe intre 1 ianuarie si 31 decembrie! Si in plus acolo este locul meu natal, unde m-am nascut eu! Din pacate afara era foarte frig, am privit artificii din fereastra. big grin Era un revelion minunat! Sper ca si al tau a fost si de asemenea minunat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acasa cu parintii. si fratele meu. pai am ras. ma uitam cu mama pe ProTv si dansa Andra care e insarcinata si zicea mama "Stai femeie ca nasti aici" rolling on the floor Bine, in gluma.sau luase tata niste artificii gen chibrituri. si facea la mine :" chibrit da? *ia chibritu, il aprinde*. s-a stins. stai ca nu ma las, chibrit da? *ia din nou chibrit, incearca sa il aprinda * s-a rupt. tot nu ma las. *iar ia un chibrit incearca sa il aprinda* asta nici macar nu se aprinde. asta e ultima incercare (tin sa mentionez ca eram afara si afara era zapada ) *ia chibritu, se aprinde in sfarsit si il arunca* " ma uit la el si zic "mda, bine gandit, arunca focu in zapada ca sa se aprindathinking "hee hee

| Starpixie75_8540 a răspuns:

La restaurant. Un fel de cantina foarte mare unde s-a putut dansa. Au fost concursuri de dans, tombole si a fost tare, cineva mi-a facut un intreg photoshoot si am si filmat, m-am distrat ca era si o garsoniera, un fel de garsoniera in care puteai sa stai! Era un pat, care la sfarsitul petrecerii s-a rupt in 2 locuri, era sa cad cu el, bine ca am fost cu cineva care m-a ajutat sa ma ridic, am picat si in spatele patului! A fost ceva foarte comic! m-a enerveat rau ca nu aveam televizor si nu am putut vedea la protv, maraton de revelion, ca vroiam si pana la urma, il vad acum in reluare! ce sa mai zic despre revelion? Am avut o rochie foarte draguta scurta neagra si cu volanase si o frizura de milioane! Faza era ca rochia imi cam cadea. Aoleu! sper sa iti placa cum mi-am petrecut revelionul... Dai funda?