| marusica27 a întrebat:

Va rog frumos am am nevoie sa imi traduca cineva un text in franceza. Am o mare rugaminte sa nu traduceti pe google translate.,, In vacanta de iarna m-am distrat chiar daca nu ma avut zapada. Am vestit nasterea lui Iisus din casa in casa. Am petrecut Craciunul acasa cu parintii mei la fel si Revelionul. A fost o vacanta normala."

Răspuns Câştigător
| horansgang a răspuns:

Vacances d'hiver j'ai eu du plaisir même si nous avons eu de la neige. ont annoncé la naissance de Jésus de maison en maison. J'ai passé Noël à la maison la manière et le Nouvel An. était un jour férié normale.

funda?