| sigmanet a întrebat:

Daca ai pescui "pestisorul de aur" ce dorinte ai vrea sa-ti indeplineasca?!

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Sa pot da timpul inapoi si sa mai pot copilari.
Sa nu mai repet greselile facute in viata.
Sa am multi prieteni adevarati nu interesati material.

20 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Sa-mi intalnesc marea dragoste chatterboxhee hee
sanatate ca-i mai importanta decat toatewinking dar si bani k deh.ne sunt indispensabili big grin

Anna
| Anna a răspuns:

O familie. Un sot iubitor si 4 copilasihappy

lolita
| lolita a răspuns:

Doar una :as dori ca toata viata mea sa fiu multumita de traiul pe care il duc.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. sanatate pentru mine si familia mea.
2. un bebe sanatos.
3. o casa doar a noastra.

| RamonaMn a răspuns:

1. Sa fie din nou bunicul meu in viata
2. Sa copilaresc din nou.
3. Sa am o viata fericitaaaa si multi copii happy

| andreutz a răspuns:

Doar 3 parca, nu? sad pai prima l-as pune sa scoata toti ungurii si tiganii din Romanica noastra draga si sa ii trimita inapoi la ei acasa, in ungaria... a 2-a dorinta, l-as ruga sa inconjoare ungaria cu zidul chinezesc...si ultima dorinta, i-as zice sa abata potopul de 40 de zile peste ungaria, sa-i innece pe toti...si-atunci cu siguranta se vor rezolva problemele tarii noastre de la sine... laughing)))

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

O bagheta magica pentru mai multe dorinte...sau lampa lui Aladin... big grin
Dar nu stiu cum sa-l prind..., ca nu le am cu pescuitul... sad
In mare, cam am ce vreau, daca lumea in jur ar fi mai buna, mai putin lacoma, rea, falsa, superficiala..., cred ca ar fi ok..., in rest mi se cam indeplinesc dorintele..., e mai greu cu invidia si rautatile din jur...

| borsec a răspuns:

Sa fiu sanatoasa
Sa fiu fericita
Sa am un trai mai bun

| Ferenin a răspuns:

Sanatate, fericire si... Pace im lume! laughing

| claudiu89 a răspuns:

Eu poate sunt lacombig grin, eu as avea dorinta de a mai avea alte 1000 de dorintebig grin, ca sa-mi pot dori orice oricandbig grin

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

1 Sa pot da timpul inapoi pentru a-mi indrepta toate greselile
2 Sa iubesc si sa fiu iubita
3 Sa fiu bogata(si prin asta pot fi si frumoasa)

| Teardrop:] a răspuns:

Sa fiu sanatoasa, fericita.si sa iau note mari la teze

| macarale a răspuns:

Sanatate, intelepciune si rabdare

| mioara_1431 a răspuns:

3 dorinte:o masina, o casa in bucuresti, si director la o banca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu mai stau in orasu` asta.
sa fiu sanatoasa si eu si familia mea
si sa fiu alaturi de.cinevasad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Sanatate pentru. mine si familie.
2. Sa am intotdeauna prieteni buni.
3. Sa iubesc mai mult decat sunt iubita.
O poveste cu talc...
Era odata un barbat care sedea la marginea unei oaze la intrarea unei cetati din Orientul Mijlociu. Un tanar se apropie intr-o buna zi si il intreba:
- Nu am mai fost niciodata pe aici. Cum sunt locuitorii acestei cetati?
Batranul ii raspunse printr-o intrebare:
- Cum erau locuitorii cetatii de unde vii?
- Egoisti si rai. De aceea ma bucur ca am putut pleca de acolo.
- Asa sunt si locuitorii acestei cetati, raspunse batranul.

Putin dupa aceea, un alt tanar se apropie de omul nostru si ii puse aceeasi intrebare:
- Abia am sosit in acest tinut. Cum sunt locuitorii acestei cetati?
Omul nostru raspunse cu aceeasi intrebare:
- Cum erau locuitorii cetatii de unde vii?
- Erau buni, marinimosi, primitori, cinstiti. Aveam multi prieteni acolo si cu greu i-am parasit.
- Asa sunt si locuitorii acestei cetati, raspunse batranul.

Un negutator care isi aducea pe acolo camilele la adapat auzise aceste convorbiri si, pe cand cel de-al doilea tanar se indeparta, se intoarse spre batran si ii zise cu repros:
- Cum poti sa dai doua raspunsuri cu totul diferite la una si aceeasi intrebare pe care ti-o adreseaza doua persoane?
- Fiule, fiecare poarta lumea sa in propria-i inima. Acela care nu a gasit nimic bun in trecut nu va gasi nici aici nimic bun. Dimpotriva, acela care a avut si in alt oras prieteni va gasi si aici tovarasi credinciosi si de incredere. Pentru ca, vezi tu, oamenii nu sunt altceva decat ceea ce stim noi sa gasim in ei.

| monica_4690 a răspuns:

Pai, sincer nu m-am gandit niciodata la asta, dar cred ca i-as cere in primul rand prieteni de incredere(sunt cam greu de gasit in ziua de azisad) apoi un iubit care sa ma iubeasca sincerbig grin, si nu in ultimul rand sa am o cariera de succeshappy

| raul_1089 a răspuns:

1.
IN PRIMUL RAND SA FIU SANATOS EU SI CEI APROPIATI MIE .2.SA FIU FOARTE FERICIT ALATURI DE CINE IUBESC SI ULTIMA. CA COPII SARACI SA FIE AJUTATI DE DE GUVERNUL ROMANIEI

| kitty85criss a răspuns:

Sanatate multa caci daca avem sanatate incet incet le facem toate

| monyk_4207 a răspuns:

Sa nasc un bebe sanatos pentru ca zilele astea trebuie sa vina pe lume. dar tu ce ti-ai dori?

Întrebări recente