| cccristi a întrebat:

Daca astazi sunt o grade C si maine este de doua ori mai frig, cat de frig este maine?

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

De 2 ori mai frig pentru cine?
In fine...sa zicem asa:
Transformam T= 0 grade Celsius in grade Fahrenheit =32F
Impartim la 2=>T=16F
Revenim la grade celsius: grade Celsius= (grade Fahrenheit - 32) x 5/9 = -16x5/9= -80/9= aprox. -9 grade Celsius.

Am cateva incertitudini, dar de ce n-ar fi si asta un raspuns?

7 răspunsuri:
| Doddel a răspuns:

-2 grade C

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Logic -2 sau -3 grade dar e discutabil.

| AndreeaSiAndra a răspuns:

0 Gradde?

| andreearock2 a răspuns:

1grad C

| IrenneDrt a răspuns:

Teoretic spus daca din o grade ne ducem de 2ori mai jos ( mai frig) rezulta -2 grade...simplu...nu are cum sa fie -9 gradeoh go on hai sa fim seriosi

| cccristi explică:

Nu, pentru ca e raspunsul cel mai evident,-2x0=-2?

| zuzulover a răspuns:

0 grade.Trezirea,Romaniahappy. omg