| anonim_4396 a întrebat:

Dacă înjur des este mare păcat? O sa ajung în rai? laughing

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

și dacă o faci rar așa că te-ai lins pe bot de locul din rai.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

O sa te mance viermi si probabil daca nu ai carne buna te vor injura, ce ironic

| Hyperion7 a răspuns:

O sa te ia în brațe ăla cu coarne

| Smmo a răspuns:

Pana la Rai, sa vedem cam cum e pe lumea asta. O persoana care injura des este dezagreabila pentru cei din jur si nu numai ca nu castiga nimic din injurat in afara de faptul ca se simte importanta, dar ii face si pe altii sa se simta prost. In felul asta va sfarsi prin a fi evitata de persoanele care sunt ok si au un comportament decent si intr-o buna zi o sa se intrebe de ce are numai prieteni... indoielnici.
Cat esti mic este bine sa inveti sa vorbesti asa incat sa te faci bine inteles, sa fii diplomat, sa nu injuri. Dupa ce ai crescut si ai imbatranit, greu se mai schimba obiceiurile proaste.
Cel mai puternic om nu este cel care injura, ci acela care vorbind cu un om rau, il transforma intr-un om bun. In felul asta au de castigat amandoi.

| RAY a răspuns (pentru Smmo):

E comedie aici

| TURB0X a răspuns:

Dacă te pomenești cumva să mă înjuri te trimit i0 în purgatoriu.

| ArchangelElohim a răspuns:

Nu e frumos sa injuri, incearca sa te descotorosesti de obiceiul asta, sau injura mai neporcos. si stai linistit nu e un "pacat" atat de mare ca sa nu poti intra in rai)