| Leutzzu a întrebat:

am 13 ani si am cateva pacate pe care le-am facut dar majoritatea din ele nu le mai fac.
Daca nu le voi mai face vor fi iertate?
Bautul este un pacat?
Masturbatul este pacat de moarte?
Si daca injur sau am acte de violenta cu colgegi sunt pacata grave?
Stiu ca am pus multe intrebari dar sper ca veti raspunde la toate!
Nu as vrea sa ajung in iad de asta mam si hotarat sa relunt la toate pacatele pe care le am duarca de injurat nu pot sa ma las si daca mai beau cate o bere este pacat?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai tu linistit, mai cresti 1-2 ani si te apuci tu la loc de masturbat daca acum nu iti mai arde

| awspam a răspuns:

Dumnezeu iarta dar sa stii ca omul nu iarta niciodata asa ca ai grija pe cine injuri si cu cine te iei

| denyemy a răspuns:

Sunt pacate, dar nu de moate, se iarta la spovedanie, daca esti un tip asa religios.

| luanaoana99 a răspuns:

Uite omenirea e din ce in ce mai rea.dar daca regreti cu adevarat ce ai facut se iarta.Fa cat mai multe fapte bune.Si sa stii ca vei fi fericit atunci cand gasesti fericirea in tine nu in lucruri. Sper ca te-am ajutat.

| luanaoana99 a răspuns:

Apropo orice om greseste si tu tu si eu si toti si inca o sa mai gresesti crede-ma dar asta e nu exista om fara de pacat.

| Leutzzu explică:

Va rog raspundeti cu seriozitate sint disperat nu mai stiu ce sa fac cu viata mea simt ca am o dezordine prea mare in viata datimim o soluta va rog mult de t t!

| Leutzzu explică:

Deci sa inteleg ca daca injur nu este o chestie chiar asa de rea?

| alecsme a răspuns:

Toate sunt pacate..si pe toate o sa le faci in draci de acum incololaughing)