| DianaIsHere123 a întrebat:

Daca intr-un acvariu sunt 10 pesti si unul se ineaca, cati pesti mai raman? funda raspunsului corect cu explicatia corecta.

Răspuns Câştigător
| Frunziix3 a răspuns:

10, pestii nu se ineaca! 8-)

| lexetordo a răspuns (pentru Frunziix3):

Pestii se pot ineca....cu mancare sau cu orice obiect care le astupa esofagul. Asa ca nu mai pot sa manance si mor de foame. In acest caz raman 9 pesti.

| Frunziix3 a răspuns (pentru lexetordo):

Si daca mi-ar raspuns asa crezi ca-mi retrage funda si ti-o da tie? rolling eyes

9 răspunsuri:
| LittleSue a răspuns:

Nici maimutele nu sar in pat si totusi...

http://www.youtube.com/watch?v=FniuNkeCmzQ

| Duucu a răspuns:

Raman 9! Ea s-a referit la faptul ca este un peste in minus, a vrut obligatoriu sa scoata pestele din peisaj, ca s-o inneca, ca nu, a reusit sa scape de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-6 cai frumoşi.

| Dolofănica a răspuns:

O știam și eu crying. Dar tu trebuie să dai funda primului rîspuns, nu?

| andutzaorigami a răspuns:

10,Ca pestii nu se ineaca in apa, doar traiesc acololaughing

| lexetordo a răspuns:

Pestii se pot ineca....cu mancare sau cu orice obiect care le astupa esofagul. Asa ca nu mai pot sa manance si mor de foame. In acest caz raman 9 pesti.