| RAY a întrebat:

Daca orasul e « P-u-l-a » atunci cum le spune locuitorilor?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Puleni, cum sa le zica laughing

| RAY explică (pentru Wr3nch):

Gramatical asa o fi oare?

11 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Pe nume.

| RAY explică (pentru ancaval):

Cum?

| ancaval a răspuns (pentru RAY):

Am spus mai sus.

| RAY explică (pentru ancaval):

Nu ai spus nimic

| ancaval a răspuns (pentru RAY):

Am spus, pe nume. Ion, Vasile, Petre. Cum altfel?

| RAY explică (pentru ancaval):

Iti dau un exemplu bucuresteni au avut parte de trafic greu, nu se spune x, y au avut

| ancaval a răspuns (pentru RAY):

Și unde ai auzit tu de orașul ăla?

| Anonima163333 a răspuns:

Puleni-iar nu m-am uitat jos.

| TURB0X a răspuns:

Puleți.

| Stefan2266 a răspuns:

Orasul Pu*a din Croatia, de la Marea Adriatica este unul foarte mare, cu o cultura si istorie deosebita. Este cunoscut in intreaga Europa pentru apele termale si pentru nisipul fin de pe plaja. Asa, ca sa inteleaga toata lumea ca da, exista acest oras.
Raspunsul real nu este in limba romana, ci in limba croata. Nicaieri pe Internet nu se mentioneaza numele locuitorilor, dar va asigur ca nu are legatura cu Romania si/sau limba romana.