| anonim_4396 a întrebat:

Dacă pisica mea iese afară fără declarație pe propria răspundere, poate fi amendată?

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu este amendata deoarece pisicile cad intotdeauna in picioare.

24 răspunsuri:
| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Pisica nu este considerata cetatean

| Apokales a răspuns:

De ce nu?

| Bianca1203 a răspuns:

Pff? pisica poate sa iasă când vrea, cum vrea, că nu pățește nimic.

| RedNightmare a răspuns:

????

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da o luna de zile fără whiskas sau arest la domiciliu

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Serios? crying
Țară de rahat.

| Raluca591 a răspuns:

Animalele nu iau virusul

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Sper să te muște de fund.

| Ineys a răspuns:

Rade-o si tatueaza pe ea declaratia. Asa o sa fie in concordanta cu legea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Ineys):

E de rasă deci nu cred că pot să o mai rad!

Răspuns utilizator avertizat
| AlexMh a răspuns (pentru Raluca591):

O sa ma joc cu pisica ta, o sa tusesc/stranut pe ea, dupa care o s-o iei tu in brate sa o mangai si sa o pupi. Ce zici il transmite sau nu? happy Nu trebuie sa fi infectat ca sa il iei, ci doar sa il ai pe haine/maini, e suficient.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AlexMh):

Aoleu ce urât vorbești! Alo, un admin online să-l baneze pe Raluca?!

| AlexMh a răspuns (pentru anonim_4396):

Numai la prostii îți stă gândul... Motan era mai bine? Ne maturizăm și noi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AlexMh):

Aia zic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CodrutElian1990):

Îți mulțumesc pentru lămurire, eram îngrijorat pentru că-i mereu pe drumuri, la alți motani, ma rog hai că, nu mai vreau să dau din casă...

| Swetlly122 a răspuns:

Da! Amendată cu un șoricel din partea poliției Române

| ArianaSara a răspuns:

Sigur poate lua amenda? Dar daca vrei sa vezi ceva amuzant, te poti uita la clipurile noastre. Si te poti abona daca iti plac clipurile https://youtu.be/KtMrBewY_tk

| Goete a răspuns:

Numai daca iese inauntru

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Eu mă refeream dacă intră afară, oricum nu mai e nevoie de declarație.

| Goete a răspuns (pentru Bianca1203):

Ba da, si pisicile se.imbolnavesc de Cobid-19

| Goete a răspuns (pentru Raluca591):

Te inseli. Cainii sunt mai outin predispusi si pisicile mai mult. Mai citeste stirile despre SARS COV 2

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa nu-mi spui ca ai pus intrebarea in mod serios laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Da, sunt serios.