| Lαrisα a întrebat:

Dacă superglue-ul se lipeşte de orice, de ce nu se lipeşte de tub?

11 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Daca lasi tubul deschis, se se lipeste si de tub.raspuns:nu-i in contact cu aerul!

| CinevaNou a răspuns:

Tubul e magic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu este in contact cu oxigenul si app superglue nu se lipeste de metalwinking

| YoChriss a răspuns:

Buna! Lipiciul se lipeste cand intra in contact cu aerul. Inauntrul tubului nu este aer, iar lipiciul nu se lipeste.

| Fernando9Torres a răspuns:

Pentru ca tubul face parte din illuminatii al obiectelor!

| SabinaQueen a răspuns:

Pentru ca gravitate si imposibilitatea de un superglu sa se lipeasca de tub asa cum imposibilitatea de ati linge propriul cot.

| AnonimuszWss a răspuns:

Sunt rude, nu au voie sa faca incest...

| Lykan a răspuns:

Din cauza oxigenului acesta in contact cu lipiciul ii schimba starea de agregare din lichid in solid iar lipiciul fiind inchios nu se intareste

| Pisicamop a răspuns:

Pentru ca automobile

| iCappy a răspuns (pentru Pisicamop):

Mi-ai furat cuvintelelaughing

| Last39 a răspuns:

Pentru ca gravitatie.