| denidenitare a întrebat:

DAU FUNDA FUNDA FUNDA va rog urgent spuneti-mi 2 - 3 bancuri va rog am un concurs cu glume maine la scoala plzzz dar sa nu fie bancuri urate cuvinte urate cu blonde cu betivi cu de astea mersi mult pupici

7 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Da te rog eu și mai frumos să cauți pe Google.

| Marinela74 a răspuns:

Mi-am cumparat cel mai tare caine de paza. De trei zile ma chinui sa intru-n curte...

| Marinela74 a răspuns:

Un nebun isi atentiona un frate de-al sau in curtea unui azil:
- Vezi ca ai o gaura in umbrela!
- Stiu. Eu am facut-o ca sa vad cind se opreste ploaia

| suităr a răspuns:

Bulina:Cioc! Cioc!
Bula:Cine e?
Bulina:Cea mai frumoasa persoana din lume!
Bula:Am fost CLONAT!laughing

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Mama zice lu pacala:cand vezi vaporul,faci cu batista, daca se ineaca un om ii arunci colacul, sa ocoleasca batranii si sa astepte la paine:Uite ce a facut, a aruncat cu colacul in vapor, i-a facut cu batista unuia care se ineaca a asteptat dupa batranei si la paine i-a impins pe toti 2):moare un imprimator si ajunge in iad.peste o saptamana suna Santana lui Dumnezeubig grinoamne, mi-ai trimis un nebun, a omorat toti dracii a spart cazanele si acum striga in gura mare Unde e iesirea spre nivelul 2?! 3) o fata a invitat oameni la ea, cand oamenii au luat mancare fata a spus mai luati mai luati si cand au plecat fata a spus sa mai veniti pe la noi.papagalul a memorat.noapte vin doi hoti.cand ei fura aur papagalul spune mai luati mai luati si cand hotii pleaca papagalul spune:sa mai veniti pe la noi! 4)Conform unui studiu al cercetătorilor britanici, 90% dintre bărbaţii care află că au fost înşelaţi de soţie, se supără, îşi iau bagajele şi se mută … la amantă 5)Cel mai dăunător lucru pentru sistemul nervos, este internetul la viteză mică! 6)Un student pleacă în excursie pe munte. Îşi îmbracă blugii găuriţi, îşi aranjează pletele, îşi ia rucsacul şi începe escaladatul muntelui. La un moment dat se rătăceşte printre creste şi întrucât se făcuse seara, se roagă de un cioban care era cu oile la păscut:
- Bade, m-a prins seara pe munte, pot să dorm şi eu la noapte la tine în colibă?
- Cum să nu, mai copchile…
Puţin mai târziu:
- Bade, mi-e foame, îmi dai şi mie ceva să mănânc?
- Cum să nu, măi copchile… Şi îi dădu ciobanul mămăligă, pastramă, urdă, lapte, o desfătare de ospăţ.
Dupa ce se satură studentul, îl întreabă pe cioban:
- Bade, dar de ce te uiţi aşa lung la mine?
- Mai copchile, cu părul tău lung nu îmi dau seama dacă eşti fată sau eşti băiet…
- De ce bade, dacă eram fată vroiai să mi-o pui?
- Mai copchile, de pus ţi-o pun oricum, dar trebuie să ştiu cum te aşez 7) Un cuplu trecut de prima tinereţe, Măria şi Ion, s-a decis să se mute, la pensie, în Texas. Ion îşi dorise dintotdeauna să aibă o pereche de cizme de cowboy, autentice, aşa că văzând unele, la preţ redus, le cumpără, le încalţă şi se întoarce acasă. Păşind mândru în bucătărie, îi zice nevestei:
- Observi ceva diferit, la mine?
Măria îl măsoară o clipă sau două şi zice:
- Nimic.
Frustrat, Ion, se duce la baie, unde se dezbracă, după care reapare în bucătărie în pielea goală şi numai în cizme. O întreabă iarăşi pe Măria:
- Ei, acum observi ceva diferit la mine?
Măria se zgâieşte la el, iarăşi, nedumerită şi îi zice:
- Ascultă Ioane, eu nu văd, ce este diferit? Aşa cum îţi atârnă astăzi, atârna şi ieri şi tot aşa o să-ţi atârne şi mâine.
Furios, Ion urlă la ea:
- ŞI NU ŞTII DE CE ATÂRNĂ, Măria?
- N-am nici cea mai mică idee…, răspunde ea.
- ATÂRNĂ, PENTRU CĂ SE UITĂ LA CIZMELE MELE… CELE NOI!
Măria, cu o grimasă:
- Mai bine îţi cumpărai o pălărie, Ioane. Zău aşa, era mai bună o pălărie! Succes! Funda? m-am chinuit sa scriu

| AnonimuszWss a răspuns:

Iti spun doar daca-mi dai FUNDA FUNDA FUNDA FUNDA.

Întrebări recente