| Andre a întrebat:

De ce murim? T/A

Răspuns Câştigător
| W1z4rd a răspuns:

Eu mor de ciuda, da' mie nu mi'e ciuda ca's eu mort, mie mi'e ciuda...ca's altii vii. happy

44 răspunsuri:
| ILJIMAE a răspuns:

Ca sa ne ia dracu:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a vedea si alte lumi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauze fizice... boli, accidente, varsta etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explicatia actuala se gaseste in cazurile unei boli aproape incurabile: CANCERUL. Da, cancerul este rapsunsul : de ce imbatranaim si de ce murim. Cancerul nu este o boala precum gripa, ulcerul, apedicitia, sida, etc., de fapt cancerul nu este o boala, cancerul este o deficienta in aceea functie amintita mai sus: "multiplica_celula", functie care nu mai functioneaza bine si rezultatul intors este intodeauna egal sau mai mare decat "intrarea" adica acel ciclu devine infinit si celule se vor multiplica fara oprire; nu exista EOF (End-Of-line).

Asadar ca o chestie bizara, putem spune ca raspunsul la tinerete-fara-batranete se afla intr-o boala fara leac: CANCERUL. Daca mecanismele de multiplicare infinita ar fi descifrate atunci ar exista posibilitatea ca accea functie de replicare a celulelor sa fie "reparata" in acest fel incat eroare sa nu mai apara.
Moartea "naturala" se datoreaza procesului de imbatranire a organelor, proces cauzat de o "problema" de programare a genelor, numita "problema de multiplicare" sau mai bine zis: "problema replicarii sfarsitului de cromozom". O Celula cand moare, o alta celula (copie) este creata in locul ei, o replica de 99.999% insa nu 100%.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De mata

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

De batranete:::.

| Eduard a răspuns:

De batranete, in cele mai multe... happy

| wolfy911 a răspuns:

De plictiseala.:d

| aliona_6797 a răspuns:

Ca sa se nasca altii din tarana noastra. Reciclarea materiei organice...

| OaNa112 a răspuns:

Pentru ca sa lasam locul nostru altora. altei generatii.altora oameni... mereu cand moare un om se naste un copil. in fiecare secunda moare un om... in fiecare secunda se naste un copil. daca nu am muri noi ar muri planeta

| razvan2003 a răspuns:

Cum sa spui ca din cauza lui Adam si Eva?rolling on the floor GANDITI PUTIN! Daca "nu manca marul" cum spuneti voi ganditi-va putin cati locuitori ar fi avut pamantul. DOAMNE CUM SA CREZI ASA CEVA!

| Emin3m_6886 a răspuns:

Tot ce e bun se sfarseste la un moment dat :(
da si uh un click sau trimite mai departe: http://xat.com/IssabellaEmin3m?p=1 mersi mult.

| cristinamg a răspuns:

Pentru ca suntem oameni.
Pentru ca Dumnezeu ne iubeste si stie cand sa ne curme suferinta.
Pentru ca in acel moment este cel mai bun lucru care ni se poate intampla,altfel nu am mai muri.
Pentru ca totul are un sfarsit, inclusiv noi, oamenii si nu trebuie sa ne fie frica de acel sfarsit chiar daca avem 10 sau 80 de ani.
Pentru ca atunci cand von muri va fi mai bine si vom fi fericiti cu adevarat.
Pentru ca atunci vom trai pentru totdeauna alaturi de Dumnezeu.

Întrebări similare