| Adriana_5358 a întrebat:

De ce nu cresc pomilor aripi, si pasarilor radacini?laughing De ce se aseamana totul? De ce nu ciripesc pietricele fericite de pe marginea raului? De ce nu se acopera pamantul cu blana? De ce nu sunt fetele baieti iar baieti fete? astept raspunsuri,

Răspuns Câştigător
| janggeum a răspuns:

Pasarile trebuie sa zboare,iar pomilor fara radacini nu le mai pot creste fructele sau ce au ei; pietricelele nu ciripesc pentru ca ele nu au viata ca pasarile; daca ar fi acoperit pamantul cu blana, atunci n-ar mai putea creste nimic, iar animalelor n-ar avea ce sa le tina de cald; fetele nu sunt baieti, iar baietii fete, pentru ca fetele si baietii au personalitati diferite, sentimente si ganduri altfel

3 răspunsuri:
| Saya_1767 a răspuns:

Baietii sunt fete(check @Gogu)winking

| Pustoaicaaaaaa a răspuns:

De ce animalele nu se acopera cu pamant?

| śŇŇŇiKeŘś a răspuns:

Si eu ma intreb de ce ai pus o intrebare fara sens.