| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu curge lapte prin sfarcurile barbatilor?

Răspuns Câştigător
| N538961518 a răspuns:

Boul nu da lapte, numa vaca laughing

12 răspunsuri:
| elena a răspuns:

De ce intrebi? Este exact ca intrebarea, de ce au barbatii par pe piept si femeile nu? Chestie de corp uman...

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Glanda mamara a barbatului este compusa doar din ducte (canale) nu si din acini (glande secretoare).

cristian
| cristian a răspuns:

Pentru ca sunt sterpi.

eileen
| eileen a răspuns:

Suntem creati unici, cu functii diferite ale anumitor parti din trup, printre care si sani.

assiris
| assiris a răspuns:

Pentru ca au secat :p
La unele femei insa curge silicon tongue

| meioana a răspuns:

...cumva barbatii pot da nastere la copii? ...cumva au glande mamare? ...sau au si eu nu stiam?

| bubu_7778 a răspuns:

Pentru ca barbatii sunt mult mai avantajati decat femeile! Ei nu au glande secretoare, deci nu dau lapte laughing nu li se lasa sanii si nici nu li se umfla burta aratand precum un butoi umblator tongue

| georgica112 a răspuns (pentru bubu_7778):

Li se umfla burtaaa cum spui tu mai baiete ..pentru a da nastere copiilor! Sa stii ca si babratlor li se mai lasa sanii.....deobicei la o varsta inaintata si se umfla in burta de la bere ceea ce e super nasol!
Ai jignit nu numai fetele ci si o parte din baietii care sunt tati si chiar pe tinee .....Cand sotia ta va fi insarcinata...nu cred ca vei mai spune astea!

| MihaiA a răspuns:

Esti scarbos!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Din simplul motiv că bărbații nu sunt femei, ei nu au sâni.
Femeia are lapte în sâni în momentul nașterii unui copil pentru un timp relativ scurt, nu permanent.
Sânul este format din masă adipoasă și canale galactofore care au rolul de a lăsa laptele să iasă în afara lui.
Sânul nueste un mușchi, este susținut de mușchiul pectoral.
Sfat: pentru a tonifia și a menține frumusețea sânului, duș cu apă rece timp de un minut pentru fiecare în parte sau un cub de gheață prin mișcări circulare.
Pa, pa.

| claudiarebecca a răspuns:

Bubu: li se lasa sanii daca au masa corespunzatoare, si se umfla ca un butoi de la prea multa bere (si asta permanent, nu pentru cateva luni). si stupizeniile e preferabil sa ti le pastrezi pentru tine si cercul tau de prieteni - ca aici te faci de ras, nu de alta laughing

| memyselfandi a răspuns:

Pentru ca ei nu au glande mamare... si nici nu poarta in pantec 9 luni un copil... pur si simplu pentru ca nu sunt femei deci nu sunt la fel ca femeile