| karina_9013 a întrebat:

De ce pestera nu are nici un peste?

Răspuns Câştigător
| marrr a răspuns:

Roby67
rolling on the floor)))))))) tare esti super

11 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

Pentru ca pestera nu are nici o legatura cu pesti happy
PÉȘTERĂ, peșteri, s. f. Cavitate, scobitură naturală subterană adâncă și mare, formată prin dizolvarea unor roci solubile de către apele de infiltrație; grotă, cavernă. ♦ P. ext. Vizuină, bârlog.

| georgesur a răspuns:

Karina, desi apreciez jocul de cuvinte, intrebarea ta este gresita! O pestera poate sa nu aibe pesti, daca este o pestera fosila(uscata, cam cum iti spune Timea.), dar poate sa si aibe, daca este o pestera cu etaje active(prin care intra si iese un curs de apa). In acest ultim caz se pot gasi pesti care traverseaza pestera, dar si pesti depigmentati si orbi adaptati intunericului, care traiesc in lacurile subterane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr ca e pestera muierii.

| hominid dreak a răspuns:

Gasesti pe(u)stoaice in pestera muierii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In pestera nu e peste, dar pe ste ce e? Dar sub ste?
Ciocolata ingrasa pentru ca e lata?
Cat de obscen este sa manipulezi pe cineva?

| hominid dreak a răspuns:

Minerva, obscen este sa te manipulezi si singur, asta la genul masculin, pentru ca la feminin spui:o manipulez si fara mana.

| Roby67 a răspuns:

Pentru ca nici pasarica ta nu zboara happy

| BiaSiAtat a răspuns:

Pentru ca esti tu increzuta si nu ai vazut vreodata o pestera.

| tarziu a răspuns:

Are! este un singur peste in pestera!

| cristi202 a răspuns:

Cine ti-a zis ca nu are? Pesterile subacvatice au din plin, mai ales ca multi pesti isi fac casa acolohappyhappy.

| bblock69 a răspuns:

Pentru ca a murit de batranetewinking