| SaveTheNature a întrebat:

De ce se spala prosoapele, daca e de presupus ca atunci cand ne stergem ar trebui sa fim curati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce ne spalam mai raman asa zisele "celule moarte" pe noi iar acestea murdaresc prosoapele, ce m-am stricat la burta de ras rolling on the floor

20 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Pentru că-l arunc pe unde apuc așa că, se murdărește iar.

| AikkoxD a răspuns:

Dacă vrei să economiseşti bani de machiaj şi parfum, atunci nu le spăla.

| Summer5505 a răspuns:

Ca sa mai consumam niste apa

| GhostStar a răspuns:

Ghost foloseste doar iarna prosop cand sunt -15 grade afara.

| mgtow a răspuns:

Pentru ca si ele acumuleaza bacterii, de la fund si in timpul stersului dupa dus nu ramanem 100% curati ci mai raman cativa microbi activi pe pielea noastra.

| Fiction a răspuns:

De mere.

| Inferno a răspuns:

Stiinta si filosofie, serios?
Daca asta e intrebare de stiinta si filosofie...

| Iubibilăă a răspuns:

Se spala la un timp ca orice rufa.batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot se murdaresc.

| umbrax a răspuns:

Ca sa intrebi

Răspuns utilizator avertizat
| alin334 a răspuns:

Pentru ca in mediu umed se dezvolta bacterii

| akaleesh20 a răspuns:

Se spala pentru ca pielea moarta atunci cand te stergi ramane pe prosopel!
si este neigienic sa te stergi cu el asa! funda?

| FailL a răspuns:

Ca te mai stergi cu ele si pe la c000r, de aia >.

| Mariana1993 a răspuns:

Se spala prosoapele pentru ca atunci cand ne stergem ramanpe prosop celule care se descuameaza de pe piele. exista chiar si cateva chestii de care trebuie sa tii cont in ingrjirea prosoapelor. de exemplu, nu trebuie sa le clatesti cu balsam dupa spalate. am citit pe www.pediatrutecuci.com un articol chiar interesant. Uite, iti las link sa citesti mai multe chestii interesante - http://www.pediatrutecuci.com/......li-si.html

Bafta!

| aNnOnNyyMoUs a răspuns:

Prosoapele trebuie spalate pentru ca daca neam sters cu ele si noi suntem murdari este si logic ca acum noi suntem curati si prosopul este murdar, el dupa ce a fost folosit se spala pentru a fi folosit iar.Sau te stergi cu el dupa ce faci baie si dupa aceea tu numai esti ud ci prosopul, si tot asa se spala pentru a fi folosit iar... Sper ca ti-am fost de ajutor.happy

| ThinkPink_8731 a răspuns:

1. alin are dreptate. bacteriile se dezvolta in mediul umed
2. la dus sau dupa ce faci baie pielea ta se inmoaie si desi te speli foarte bine, nu vei putea sa dai la oparte toata pielea moarta si murdara. Cand te stergi cu prosopul, ce a mai ramas din pielea ta moarta ramane pe prosop.

Sper ca te-am ajutat laughing.

| Anonimul2001 a răspuns:

Cacatule