| Sara2 a întrebat:

De ce spalam prosoapele daca atunci cand ne stergem de ele suntem curati?

10 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Esti curat cu ochiul liber, dar daca te-ai uita prin microscop sigur ai avea un soc puternic, sa vezi cate batalioane de virusi bacterii, microbi si alte micro organisme te-ar saluta pofticios.hee hee

| cretzufinish a răspuns:

Sau ar trebui laughing

| elena a răspuns:

Ha, ha, ha! Buna de tot. Chiar de ce? Pentru ca stergandu-ne de mai multe ori, vor mirosi a acru din cauza...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pentru ca asa e igienic, sa fie spala-te inainte de a le intrebuinta din nou.

| мαria a răspuns:

- Nu intotdeauna... chiar si dupa spalare, pe corp mai ramine bacterii si alte chestii care impreuna cu cel putin un strat de piele se ia pe prosop... stind in mediu umend, cu mincarica din belsug, aceste bacterii se inmulteste. prin urmare, prosopul ajunge la un moment dat sa puta. e drept, unii il schimba, altii nu.
iarasi, depinde de gustul fiecaruia...

| Andromedda a răspuns:

Cand te stergi ramane pe prosop pielea moarta si aia care cadehee hee

| moodyblues a răspuns:

Se strang miocrobi.stiu ca, cei ce sufera de acnee si le schimba zilnic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine le spala? Eu, nu!

| tzushk a răspuns:

rolling on the floor Doamne cata dreptate ai! laughing

| alexya_4361 a răspuns:

Le udam cand ne stergem pe ele si desi suntem cursti capata un miros si necesita spalare.