| Wtf9000 a întrebat:

De ce se sterilizeaza acul seringii inainte de eutanasie ?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

In prezent nu se mai sterilizeaza acele de la seringi ci, se folosesc atat seringi, cat si ace de unica folosinta.
Am inteles intrebarea ta, adica daca moare oricum omul respectiv, de ce mai este necesara sterilizarea, pentru ca nu ar putea avea nici un alt efect nedorit asupra celui ce doreste sa moara. Cred ca este tratat asemanator cu orice bolnav, din respect pentru fiinta umana si desigur pentru cel care isi sfarseste viata datorita unor cauza care face imposibila continuarea vietii.

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pentru ca asa e corect din punct de vedere medical.

Bula
| Bula a răspuns:

Deoarece se simte in pielea celuilalt... big grin

| mircea a răspuns:

Din obisnuinta...

| dance4life a răspuns:

Norme europenelaughing)

| Beatrice_6624 a răspuns:

Ass vrea sa stiu unde ai vazut ca eutanasierea se face cu ac sterilizat, da mi si mie raspuns grim, te rog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece respectivul pacient ar putea avea anumite infecti.