| Claudettee a întrebat:

De ce spalam prosoapele de baie, nu suntem curati cand le folosim? laughing

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dupa baie tot avem o parte de microbi care nu se duc si la mai multe folosiri prosopu prinde miros de la bacteriile alea.

| Doηηa a răspuns:

Pentru ca prind un miros de la umiditate.

| Wøodenpints a răspuns:

Așa crezi tu căești curată. Că dacă ți-ar pune cineva sa-l lingi pe corp după ce iese din baie, nu ai face-o, oricât de curat ar fi.

| al3xander a răspuns:

Pai raman umede si mediul umed este favorabil pentru mucegai si bacterii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu chiar. Le speli pentru ca dupa ce te stergi, umiditatea actioneaza asupra lor, ele fiind umede, prind miros si put.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce te speli, pe corpul tau, tot raman mai multi microbi decat populatia intregului glob pamantesc.