| anonim_4396 a întrebat:

De curiozitate, care de aici sunteți atei/agnostici/non-religiosi?

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Faci recensământ?hee hee

| Musique a răspuns:

Atee.

| LoveSleep a răspuns:

Tu de ce iti tot stergi contul si iti faci altul la fel?
Ma roade intrebatea asta de ceva timp.
Asa ca fii bun și lumineaza-ma.

| KillMePlease a răspuns:

nusjj
da'... "zâmbeşte, Iisus te iubeşte!"
=]]]

| LePotato a răspuns:

De ce intrebi?

Eu pot spune ca-s un fel de agnostic thinking

| syd2 a răspuns (pentru LePotato):

"Un fel" - adica te afli la mijlocul raului si trebuie sa alegi pe care mal sa pasesti dar tine minte de la sublim la ridicol nu e decat un pas.

| LePotato a răspuns (pentru syd2):

Te rog, nu o da in penibillaughing

"Agnosticismul este concepția filozofică potrivit căreia adevărul anumitor afirmații, mai ales afirmații teologice privind existența unui Dumnezeu sau a unor zei, este fie necunoscut, fie imposibil de aflat."

Cand am spus "un fel de" m-am referit la faptul ca nici aceasta "filosofie" nu-mi "surprinde" toate ideologiile mele despre viata (inceputul ei si asa mai departe)

| LePotato a răspuns:

Am inteles

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suntem alaturi de tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Agnostic.

| DonaldTrump a răspuns:

Ateu.

| vaporwave a răspuns:

eu-s agnostica

| Vlach a răspuns:

Ateii vor ajunge in IAD!