| RobYnReloaded a întrebat:

Deci...
Am scris o poveste... e despre o fată care se mută cu părinții într-un oraș pe coasta franceză și se îndrăgostește de un băiat, merge la școală, face parte din echipa majoretelor (5 fete populare) și 6 normale care se ocupă cu alte activități extra școlare și 10 băieți care fac echipa de fotbal a școlii.La un moment dat șeful echipei se enervează și îl dă afară pe unul din jucători pentru că a vrut să îl bage pe fratele mai mare a uneia din majorete în echipă ca să fie 11, se ceartă, iese urât și mai departe nu prea știu ce să mai scriu...

... aș vrea să continue cu încă vreo două-trei luni de școală, că după aceea știu exact ce să scriu... însă am nevoie de întâmplări care să umple acele 2-3 luni!
...se formează și niște cupluri prin clasă, logic happy

Puteți să-mi dați niște idei, vă rog?

24 răspunsuri:
| Ţepeşu a răspuns:

Păi tipa să cupleşte cu unu' bengalos, apoi băietul(primul) să sinuşidi di supărari, fete-i nu-i pasă şi băiatul o bântuie pe fată, îi creeeşte zâli năşpeti, şi apoi fata e călcată de o maşină şi de aici vine povestea lu Mihnea.

| Infraverde a răspuns (pentru Ţepeşu):

Îmi pare rău să aud.Cred că eşti traumatizat. Vrei să vorbeşti despre asta? Am un câine, foarte bun ascultător. Ţi l-aş putea închiria.

| Ţepeşu a răspuns (pentru Infraverde):

Sau ai face un bine si te-ai arunca de pe bloc... ul de desen

| Infraverde a răspuns (pentru Ţepeşu):

chatterboxchatterbox Neah, neah, neah, "aruncă-te de pe bloc". Uite că nu mă arunc. Sâc. Şi îmi iau şi câinele cu mine. Să văd acum cui te mai confesezi.
Şi mai fac şi botic, şi îl chem pe tata, pupa-te-ar trenul.
Ciao, mă duc să-mi afişez botul de raţă pe Facebook.

| Ţepeşu a răspuns (pentru Infraverde):

Să mă pupi mai jos de buric laughing

| Infraverde a răspuns (pentru Ţepeşu):

N-am pastă de dinţi şi rămân cu jeleu printre măsele.

| Ţepeşu a răspuns (pentru Infraverde):

Lasă că face bine la ten.

| Polaris a răspuns:

Prima dată intră un pterodactil în clasă și citește dintr-o Blibie roz. Apoi e vânat de Samurai Jack îmbrăcat în cyborg, are loc o luptă, și totul explodează, și din centrul pământului iese un pinguin care pune stăpânire pe univers și scuipă flăcări și oh! oh!

| 88Darky88 a răspuns (pentru Polaris):

Cati ani ai?

| Fiction a răspuns (pentru Polaris):

Frate,ai o imaginatie...

| Polaris a răspuns (pentru 88Darky88):

14, de ce întrebi?

| GodInLol a răspuns (pentru Polaris):

*face pe prostu`*
big grin

| 88Darky88 a răspuns (pentru Polaris):

Fiindca ai o imaginatie foarte...bogata

| CautNume a răspuns:

Niciodata n-am inteles de ce unii vor sa scrie o carte si ii intreba pe ceilalti ce sa scrie...(chiar asta poate sa faca una din majoretelaughing)

| Nuvăsufăr a răspuns:

Incendiaţi şcoala, vă fu**** prin băi şi vă prind profii, spargeţi cauciucurile la maşini la profi, etc

| CoMyYySiAtat a răspuns:

De ce nu iei niste idei... cum ar fi ce se intampla in clasa ta in 2-3 luni de scoala?

ti-as povesti ce se intampla in clasa mea, dar nu terminam vreo zi fara ca unu sa aiba cap spart, picior rupt, mana, etc... si nu cred ca vrei o poveste de groaza!

| DarQueen a răspuns:

Dacă ți-aș da idei, atunci nu ar mai fi originală povestea, nu ar mai fi a ta.
Încearcă să gândești tu singură continuarea, din moment ce ai ajuns până acolo.
Baftă happy

| BloodLine a răspuns:

Accidente. Baga accidente. Cineva e lovit de masina sau se intampla ceva ciudat. Daca carte e ceva paranormal, adica putin sf si actiune sa nu fie chiar mare plictiseala, atunci poti pune chestii ciudate. Daca nu, i se intampla ei ceva si ajunge la spital unde se trezeste cu tipul in fata ei si nu-si aminteste nimic si el e nevoit sa-i spuna ce s-a intamplat, pentru ca a salvat-o sau chestii de-astea. Sau vreo 2-3 din echipa o santajeaza cu ceva, si ea pana la urma spune tipului/cuiva din echipa de majorete si de-acolo se intampla altceva, etc.
Ai multe variante, doar sa fie interesant si ai grija sa nu faci clisee de strici toata povestea.
Bafta. happy

| TheBloodyRoses a răspuns:

In alea 2-3 luni, eh?thinking Se pot certa majoretele! Sau... farse pentru profesori. Gen pune gandaci in poseta profei, lipeste clasa de scaune, chestii. Sau poate avea intamplari mai ...nebune cu tipu' de care e indragostita. Sau o poti transforma intr-o fetita mai,, rebela'' si sa faca scandal. * Scuze, as fi dat ideei mai bune da' eh! Tartacuta mea e gooooala! *

| thelordofthedrinks a răspuns:

Pare interesant. Cate pagini ai pana acum?

| RobYnReloaded explică (pentru thelordofthedrinks):

64 de pagini si inca 6 randuri.
Caiet mic.
Scris mediu happy

| thelordofthedrinks a răspuns (pentru RobYnReloaded):

Imi pare rau dar nu prea am idei despre cum poti continua dar iti urez mult succes si sper sa o publici sa o citesc si euwinking

| RobYnReloaded explică (pentru thelordofthedrinks):

A crescut numarul, sunt 3 caiete si jumatate, Paper Pignahee hee

| AsyMe a răspuns:

Valy, you're just perfect right as you are! si imaginatia ta imi da fiori! lasa-te de TPU, stii exact ce sa scrii!