| MeisterSchnitzel a întrebat:

Din întâmplare am dat, într-un sertar, peste un trabuc vechi de vreo 10 ani pe care-l primise tata pe vremea când încă fuma (s-a lăsat de fumat acum 8 ani). Trabucul este nedesfăcut și e de la firma "Guantanamera Cristales". Are forma "parejo" și culoarea "Colorado". Vreau să i-l dau cuiva care fumează (eu nu fumez și trabucul stă aici degeaba) dar nu știu dacă se mai poate fuma corespunzător. Mai poate un trabuc, vechi de un deceniu, să fie fumat? Am pus aici o poză cu trabucul, să-l vedeți.
http://prnt.sc/11vjdg1

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă n-a prins umezeală, va fi delicios!

| cristi202 a răspuns:

E super ok, e încapsulat, deci sigur e încă în stare buna.
Am auzit de cineva care a avut onoarea prin anii 2000 sa fumeze din unul din trabucele lui Churchill. happy