| anaid a întrebat:

Doua blonde de Bucuresti, dupa noaptea de Revelion, se intorceau acasa. Afara, un frig de inghetau pietrele, ele imbracate subtirel, ca de la petrecere... ce sa mai, erau deja blocuri de gheata. Taxiuri, nici gand, toti taximetristii acasa, cu familia, transportul in comun era inexistent, pana acasa cale lunga...
In drumul lor, un depou RATB. Una din ele e lovita din senin de o idee geniala... Nu sta mult pe ganduri si ii spune celeilalte:
- Fata, pe buna dreptate se spune ca suntem proaste. Hai sa furam un autobuz sa mergem pana acasa!
- Ca bine zici, fata! Hai! Eu intru in depou sa fur unul, tu tine de sase!
Zis si facut, prima ramane afara sa supravegheze zona, cealalta intra sa fure autobuzul. Si sta cea de-afara un sfert de ora... o jumatate de ora... o ora... Rebegita de frig, intra sa vada ce s-a intamplat, de ce dureaza in halul asta?! Intra si o vede pe a doua blonda stand in fund pe jos intre autobuze si plangand...
- Ce s-a intamplat, fata, de ce plangi?
- Uite, nu gasesc nici un 135 sa ne duca acasa
Sta pe ganduri prima blonda si zice:
- Draga, dar tu esti chiar proasta rau. Nu puteai sa furi un 226 si mai mergeam 2 statii pe jos?rolling on the floor

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing
Sa iti raspund la fel:
Intr-o firma de contabilitate, 4 femei in birou: sefa (nu se specifica ce culoare de par) si 3 contabile, una bruneta, una roscata, si cealalta blonda. De la o vreme, sefa pleca totdeauna mai devreme de la serviciu, sub
diverse pretexte. Intr-o zi, se gandesc fetele ca daca sefa pleaca, pleaca si ele. Zis si facut, si cum a iesit sefa pe usa, hop si ele, sa profite de 2 ore libere.
Bruneta, merge direct la sala de fitness, profitand de faptul ca are timp mai mult sa fie in forma. Roscata merge la cumparaturi. Blonda, ca o sotie cuminte si iubitoare, merge acasa, sa profite
de 2 ore in plus langa sotul ei iubit. Acasa, insa, dupa ce intra, aude zgomote din dormitor, si cand se uita pe furis pe usa, ii vede pe barbatu-sau si pe sefa ei.
Tiptil, se strecoara afara din casa fara sa zica nimic si se duce in parc, asteptand sa treaca timpul...
A doua zi, sefa iar dispare cu doua ore inainte de
terminarea programului...
Celelalte vor si ele sa plece, numai blonda statea la
birou. - Haide, tu nu pleci?
- Nu, nu plec, ca ieri era cat pe ce sa ma prinda sefa!

7 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

STII care e asemanarea dintre o blonda si o broasca testoasa? amandoua dau din picioare cand cad pe spate! dar stii care e diferenta intre un airbus si o blonda? pe airbus poti sa stii cati oameni s-au urcat, in schimb pe blonda NU! secretara Blonda catre patronul sau : domnule director, salariul meu nu este raportat la capacitatile mele! directorul: stiu, dar nu te pute lasa sa mori de foame!

mariana
| mariana a răspuns:

Sa stii ca am citit multe glume cu blonde, dar aceasta este una din cele mai bune. Mi-ai adus zambetul pe buze, dupa o zi care s-a dovedit a fi foarte incarcata. Iti multumesc pentru prilejul de destindere oferit, si-ti doresc o zi buna si sa ai mereu disponibilitatea, pentru a aduce zambetul pe fata celor din jurul tau. Cu prietenie.

| lia a răspuns:

Mai dar ce-aveti cu blondele? Ce daca au si ele lipsuri? Sunteti geloase ca nu le puteti intelege lipsurile? Mai puneti si voi la vanzare niste neuroni de la voi si, va asigur ca le veti putea intelege rolling on the floor
Prea tari bancurile rolling on the floor

| anaid explică:

Cu multa placere Mariana, ma bucur ca am putut ajuta.
Baftawinking

| nellyneliana a răspuns:

Tare!rolling on the floor

Intr-o noapte, la spital, o asistenta blonda il scoala pe pacientul care dormea un somn adanc si ii spune:
- Treziti-va, am uitat sa va dau somniferul!rolling on the floor

-Dintre trei fetite de clasa a doua, una roscata, una blonda si una bruneta, care are sanii mai mari?
-Blonda, fiindca are 16 ani!rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haha!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O blondă îşi ia o slujbă la domeniul public. Trebuia să vopsească banda de pe mijlocul unui drum de ţară. Şeful ei îi spune că se află în perioada de probă şi trebuie să vopsească cel puţin 2 kilometri pe zi, dacă vrea să-şi păstreze serviciul. Verificînd la sfîrşitul zilei, el vede că în prima zi făcuse 4 kilometri, dublu faţă de medie. A doua zi a fost puţin mai dezamăgit, pentru că blonda nu vopsise decît 2 km. Se gîndeşte că oricum asta e media şi trece cu vederea. Dar a treia zi, cînd blonda vopsise doar 1 km, îi spune:
- Ce problemă ai? Vreo boală, vreo defecţiune a echipamentului? Ce te opreşte să faci 2 kilometri pe zi?
- Ştiţi, cu fiecare zi sînt din ce în ce mai departe de găleată!

Întrebări recente