| dius a întrebat:

Daca afara sunt 0 (zero) grade Celsius si blonda de la Meteo ne anunta ca maine va fi de doua ori mai frig... Cate grade vor fi maine?

13 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

0 grade C

| zdrangoi a răspuns:

0!

| darrio2007 a răspuns:

Nu am auzit sa anunte asa ceva niciodata.Chiar daca este blonda.

| LIN2010 a răspuns:

Deci daca este ''blonda de la meteo'', sigur va fi si raspunsul ''blond'', adica --0 (minus minus zero grade Celsius). Respecte

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Aici numai blonda iti poate raspundelaughing

| Janek21 a răspuns:

Sunt doar doua variante posibile de raspuns.

Prima ar fi chiar 0, pentru ca blonda nu stie sa se exprime atunci cand isi face textul pentru prompter.

A doua varianta ar fi sa considere ca acum sunt 0 grade Celsius, si este de x ori mai frig ca ieri. Iar cand foloseste expresia "de doua ori mai frig" sa faca referire la diferenta de temperatura dintre zilele precedente.

In oricare dintre aceste doua cazuri, anuntul facut de blonda ramane la fel de clar. Te doare capul si cand te uiti la meteo.

| SparkleO a răspuns:

0X2=0
Deci, 0 grade!

| Jock3r99 a răspuns:

0. Fiindca e blondă. laughing

| ßєtyPєтяσηєℓα a răspuns:

-4 grade Celsius? happy

| ßєtyPєтяσηєℓα a răspuns (pentru ßєtyPєтяσηєℓα):

Sau 0 pentru ca de 2 pe atata nu stim daa cu minus sau cu plus laughing)

| MishelleArt a răspuns:

Teoretic ar trebui tot 0. happy

| claugtr a răspuns:

Tot 0 C