| anonim_4396 a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine sa compun o poezie. daca vreti.
CINE MA AJUTA ZIC SI EU SI VOI.....PRIMESTE FUNDA.
PRIMA STROFA VOI
A DOUA EU
A TREIA ALTCINEVA
si asa mai departe
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| kitty00 a răspuns:

laughingTrebuie sa crezi ca are sens.smugsmug Eu am facut-o grabita.big grinStiu ca nu prea am talent dar naaa. Poti sa spui ca ''scria si zi si noapte despre ei'''(vorba despre un cuplu despartit sau naaa.vezi tu

23 răspunsuri:
| Puţifer a răspuns:

Ştii,
Există cărţi cu poezii.

| PotcaPădurii a răspuns:

Plictisitor...

| ioanadanny a răspuns:

Si mereu suspina, dupa creatia sa, iesind din vazul tuturor, cu acelasi trup gol

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deja mi-e groaza sa intru la T/A cand vad intrebarile astea

| Aneurysm a răspuns:

Ce-i mai mica, si mai mica
Decat puta de furnica?!

| umbrax a răspuns:

Cred ca iar am gresit categoria

| kitty00 a răspuns:

Timpul foarte greu trecea, Ea a inceput sa scrie, Si plangea si sangera, Credea ca este-o actorie.

| Dєєa a răspuns (pentru kitty00):

Asta e o strofă, nu?

| kitty00 a răspuns (pentru Dєєa):

Dabig grinStreofa = 4 versuri, rima incrucisata.

| Dєєa a răspuns (pentru kitty00):

Aha

| Dєєa a răspuns (pentru kitty00):

Si apoi cu ce incep la a doua strofa?

| Polaris a răspuns (pentru kitty00):

Azi Maria dă să aibă pentru prima dată menstră,
Și se teme și se plânge să nu fie altă festă,
Vrea s-atingă pubertatea ca să fie-n veci fomeie,
Mândră, iubitoare, blândă, mamă a cinci puradeie.

| kitty00 a răspuns (pentru Polaris):

rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorlaughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughing

| kErTiLLo a răspuns (pentru Polaris):

LOL... prea tare

| Ţăpeşu a răspuns (pentru kitty00):

Strofă = 1/2/3/4/5... versuri, rimă monorimă, încrucişată, îmbrăţişată, împerecheată, imperfectă. Se vede că nu ştii nimic, la cât de prost/proastă e proful/profa tău/ta, exact ca tine.

| kitty00 a răspuns (pentru Ţăpeşu):

Auzi chiar nu am nevoie de ''impresiile'' tale pentru ca eu am vorbit de strofa compusa de mine.nu poti sa spui ca strofa mea are 1/2/3/4/5 versuri si ca are toate rimeletonguetonguetongue ori tu nu intelegi la cat de prost/a esti.

| ioanadanny a răspuns (pentru Ţăpeşu):

Te legi de persoana fara sa spuna nimic?

| BluishAngel a răspuns (pentru Polaris):

"Om" fara viitor straight facelaughing

| Polaris a răspuns (pentru BluishAngel):

Delicato (scris cu kapa), să îmi scuzi a mea frustrație,
Nu e vina mea, copilă, că tu n-ai imaginație,
Eu aici compun catrene, toate în spirit satiric,
Știu c-o să fiu "bagabont"* - nu sunt om, sunt spirit liric.

*De citat din maneaua cu piscina... asta, pricina:
Tu esti mare bagabont
Si sa te las nu mai pot
te iubesc asa cum esti
chair daca ma pacalesty

| BluishAngel a răspuns (pentru Polaris):

Vai,m-ai lasat fara cuvinte
Ce sa zic,tu, spirit liric
De unde le scoti, copile?
De pe google-ul feeric?
Al iubirii "plai maiestru"
Si al prostiei veci maestru
Cin' te crezi, tu, "Eminescu"?
Polaris(nume de copil retard)
Cand ai de gand
Sa te arunci in vant
Si sa parasesti
Ca un maestru ce esti
Trivia/"Amuzante"?!

Am compus-o pentru tinebatting eyelashes. Nu-mi multumi, Eminescu in mizerie.Pana si Becali ar scrie mai bine ca tine smug.

| Polaris a răspuns (pentru BluishAngel):

Tare mi-e că măsura versurilor este inestetică, dar nu te pot contrazice în a ta perspicacitate. Oricum, nu-mi place Eminescu.

| BluishAngel a răspuns (pentru Polaris):

Eh, stiu ca masura versurilor mele lasa de dorit, dar m-am straduit si eu happy. Sunt totusi putin surprinsa ca nu iti place Eminescu.Nu as putea zice ca nu scrii corect si ca nu ai un vocabular adecvat unei poezii, iar Eminescu a scris unele foarte frumoase, credeam ca te inspiri de la el putin. Oricum, nu ar strica sa citesti o poezie de-a lui, toate sunt minunate happy

| Polaris a răspuns (pentru BluishAngel):

Sunt mai mult atras de spiritul boemic al lui Bacovia.

| kitty00 a răspuns (pentru Dєєa):

laughingTrebuie sa crezi ca are sens.smugsmug Eu am facut-o grabita.big grinStiu ca nu prea am talent dar naaa. Poti sa spui ca ''scria si zi si noapte despre ei'''(vorba despre un cuplu despartit sau naaa.vezi tu