| anonim_4396 a întrebat:

Cine poate sa imi alcatuiasca o poezie(sau o strofa, doua) dedicatie lui Spiridon Vangheli(sunt nepoata lui si pe 14 iunie e ziua lui de nastere,asa ca ma pregatesc din timp,vreau sa compun o poezie pentru el,ca si cum ar fi din partea la toti cititorii si nu prea mai stiu ce sa ii iau drept cadou, ma puteti ajuta va rog). Poezia imi trebuie urgent acum.

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

ţi-am mai dat un mesaj, sper să îl fi primit.
Te pup, noapte bună!

9 răspunsuri:
| NuamnumesuntANM a răspuns:

O strofa:Spiridon spiridon ce mai faci u mai bujor?
Eu nepoata ta cea draga iti fac o poezioara
Ea e scurta una mica dar e buna de ceva
Ca pe 14 ziua ta.
laughing Nu prea am inspiratie deocamdata pentru ca sunt trist asa ca uite aici o strofa pe loc facuta sper ca te-am ajutat macar putin de totbig grinrolling on the floor

| Beatris123 a răspuns (pentru NuamnumesuntANM):

Nu m-ai deloc...sad...te rog imi trebuie urgent

| NuamnumesuntANM a răspuns:

De ziua ta norocul ţi-l descântec
De ziua ta eu îţi doresc senin
De ziua ta - viaţa fie-ţi cântec
BUnicul meu cel drag
De ziua ta - garoafe prin cuvinte
De ziua ta - un fericit cămin
De ziua ta ţi le doresc fierbinte
Bunicul meu cel drag
De ziua ta tu eşti aici în mine
Cu fâlfâiri rotunde şi fluide
Iubirea mea subjugă nu ucide...
Noi doi fericiti vom traii.

Asta?laughing

| Beatris123 a răspuns (pentru NuamnumesuntANM):

Hmmm......nu prea stiu.dar oricum iti multumesc big grin

| Beatris123 a răspuns:

Poezia puteti sa mi-o trimiteti in mesaje si apoi sa scrieti ceva la raspuns pentru a va pune funda.va rog frumos, nu prea ma pricep cu poeziile deoarece am doar 10 ani.

| Beatris123 a răspuns:

Va rog frumos...va implor.imi trebuie urgent

| Beatris123 a răspuns:

Va rog ajutati-ma

| gabi555 a răspuns:

Www.Poeziiliterare.info
Pe Acest blog puteți să găsiți poezii,pastele,doine,balade,proza, poeme istorice, opere literare, Fabule, Colinde, etc.Vasile Alecsandri,Mihai Eminescu,Octavian Goga,Lucian Blaga, George Coșbuc, Tudor Arghezi, și mulți alți scriitori celebri.