| monamiki a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu un sfat? Vreau sa compun o poezie dar nu stiu cum sa folosesc urmatoarele cuvinte intr-o strofa: lacrima, suflet, gand, vis.
FUNDA

Răspuns Câştigător
| YoOYoO a răspuns:

O lacrima a cazut pe foaia de hartie
Ce o primisem in dar de la tine
In gand imi spun,, Totul e pierdut
Nu imi mai ramane decat sa ma-ncrunt
Si sa ma pierd intr-un vis adanc
In care nimeni nu o sa ma auda plangand."
Adio dulce iubire,
Adio suflet ce vrei despartire!

| monamiki explică (pentru YoOYoO):

Este original?

| YoOYoO a răspuns (pentru monamiki):

Poezia mea? Da... am creat-o pe momentbig grin. Succes oricum!
P.S. Si eu scrisesem niste poezii(mai mult sin plitideala) acum vreo 2 ani iar acum am dat de ele si cand le citesc imi vine sa radlaughing.

| monamiki explică (pentru YoOYoO):

Fainwinking

5 răspunsuri:
| criss7784 a răspuns:

Pai poti scrie o poezie de dragoste... eventual ceva de genu "tremura o lacrima sub pleoapa" sau"o lacrima cadea in jos pe obraz" sau "mii de lacrimii se revarsau...cu suflet "mi s-a rupt sufletul cand ai plecat " sau "sufletul mi-a devenit de piatra" cu gand "gandurile mele zboara la tine" si cu vis "visele mele sunt toate cu tine " "vise din povesti" nu stiu ti-am dat niste ideei mai adauga si tu cateva versuri si o sa iasa ceva frumos