| Sweet111 a întrebat:

Hey spuneti-mi si mie niste farse la telefon! Ce farse sa mai fac la telefon cu prietenii mei?! Funda pentru cel mai amuzant raspuns. si voturi la toti Mslove struck

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai uite cateva :
- Suna la un magazin / fastfood si incepe sa le critici meniul, mancarea respectiv, conditiile de acolo. Comenteaza la adresa meselor si a mancarii si plange-te cat de mult trebuie sa astepti ca sa fii servita cu ceva.
- Cauta pe strada anunturi! ( gen : caut vanzator, vand telefon etc. ) Noteaza-ti numarul de contact undeva. Suna si spune ca ii dai o noapte pentru ca sa-ti vanda telefonul laughing sau ca il cumperi cu doi lei big grin. La angajari poti spune ca iti doresti un job in care sa lucrezi maxim o ora pe zi, in care ia voie sa porti fuste mini si in care ai voie sa te iei la bataie cu clientii daca se intampla cevalaughing
- Suna la un numar intamplator. Aici ai mai multe variante :
a) Daca raspunde un barbat ( de preferabil ) intreaba-l de ce te-a parasit, te-a mai lasat si insarcinata, spune-i ca-l vei urmari tota viata daca nu se intoarce inapoi la tine laughing
b ) Intreaba daca e familia [ Popescu sa zicem ]. Daca spune ca nu ( evident ca va spune nu, ar fi prea mare coincidenta ca familia sa se numeasca asa) insista ca ai sunat la numarul corect si ca de fapt nimeni nu vrea sa vorbeasca cu tine, de aceea neaga si te refuza laughing
c) Spune ca scrii carti ( esti incepator laughing ) si iti doresti sa faci un o sondaj referitor la parerea oamenilor despre toalete : Folositoare sau puturoase? Vezi ce iti raspund laughing
d) Intreaba oamenii diferite chestii :
1) Ce marca de tigari va place mai mult?
2) Ce parere aveti daca la 10 pachete de Dero ( :Olaughing ) primiti inca jumatate gratis?laughingrolling on the floor
3) Ati putea rezista fara YahooM laughing?

etc.

e) Suna intamplator si fa,, reclama " la campania ta, spunand :
1) Sprijiniti acum homosexuali! Daca dai vot noi te premiem cu un IPhone.
2) YahooMessenger va fi scos! Noi sa ripostam! YahooMessenger va fi scos! Noi sa ripostam! s.a.m.d
f) Suna la oamenii si spune-le ca au castigat tot felul de premii / chestii si sa vina dupa ele la adresa : [ spune o adresa ] ( e o farsa clasica smug)
g) Suna la oameni si spune asa ( cu o voce de baba ) : Mama, ai zis ca vii sa-mi tai lemnele! Nu venisi laughing! Si amu is nevoita si stau singura in frigu'!
h) La fel ca si la farsa de mai sus, poti spune :
,, Ba, o zis tac-tu' ca vine sa-mi repare caruta! Ia da-mi-l cata la telefon! "
- Suna la numerele prostituatelor de pe net ( merge si la site-uri matrimoniale ) si spune-le ca le platesti cu 1 leu pe noapte laughing

Uite mai am cateva :

Suna pe cineva si poarta-te parca ea te-ar fi sunat

La telefon e misto ca te poti da drept orice vrei tu si sa vorbesti in numele acelei persoane, de exemplu poti sa inviti pe cineva in oras si sa te dai drept altcineva.

Suna la un nr intamplator si spune ca vrei cu Ion si ca vrei sa lasi un mesaj. O sa zica ca nu e nici un Ion, pe spui nu e nr si zici ca el asa ti-a zis. Apoi pune pe altcineva sa fac acelasi lucru (de preferat sa fie de sex opus cu cel care a sunat mai inainte). Apoi, suna peste ceva timp si zi ca esti Ion si intreaba daca te-a cautat cineva.

Suna si spune ca esti de la un post de radio si pune-l sa raspunda la niste intrebari si eventual ii spui ca a castigat ceva, ii dai un nr de tel si ii spui sa sune nu stiu la ce ora ca sa stabileasca cum intra in posesia premiului sau dai adresa unui post de radio (asta mi-a iesit cel mai bine si azi mai rad de prietenul care a "castigat")

Suna si zi "Gicule, haide azi, ca te astept!", o sa iti raspunda ca ai gresit numarul, zii "Hai Gicule termina cu glumele ca te astept", daca iti inchide suna din nou si prefa-te suparat pe Gicu.

Repeta ce zice el/ea

Apasa pe tastele telefonului si spune-i sa inceteze sa faca asta (sa apese pe taste)

Elimina verbele din replicile tale

Suna, intreaba-i ce numar are, inchide si suna iar si intreaba-l din nou.

Cam atatea stiuwinking Sper ca ti-au placut!

13 răspunsuri:
| Aliutza a răspuns:

Intr`o vreme, noi sunam cu nr ascuns 2 persoane diferite, de pe 2 telefoane diferite, apoi dadeam ambele telefoane pe speaker si le apropiam unul de altul. Cei pe care ii sunam se certau grozav ca "tu m`ai sunat, cine esti si ce vrei?", "ba nu, tu m`ai sunat pe mine", etc. E amuzant daca suni persoanele potrivite.

Mai poti suna le un nr de telefon fix si sa-i spui celui/celei care raspunde ca de vreo cateva ore se inregistreaza convorbiri de pe numarul respectiv si ca daca nu taie cablul de la telefonul fix o sa primeasca in luna respectiva o factura de X mii de lei. Distractie placuta!

| giorgiana15 a răspuns:

Salut!happy Uite o farsa la tel.:u zici :Ai ceas? Cat e ceasul?(dupa ce iti zice cat e ora,spui):Asa mult e ceasul?! Da' fratii (sau prietenii sau familia) tai au ceas? La ei cat e ceasul?(dupa ce,probabil iti zice cam aceeasi ora care o are si el la ceas,zici):Bine,bine, m-am lamurit.O sa cumpar ceasul de la tine, desi e cam scump...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze daca am unele greseli de ortografie, m-am grabit big grin Mai sunt si cateva verbe care nu sunt conjugate corect, dar sper ca ti-au placut farsele mele!

| Lisa a răspuns:

Whooow Sandra! Ai ceva experienta nu? smug

| Dyony01 a răspuns:

Poti suna si sa ii spui,, suntem de la electrica, va merge frigideru...ei o sa sdpuna da iar tu ii poti spune fugi repede dup el ca sa nu ajung prea departe

sau
ai apa la rece... daca da scoate-o ca face galci

sau... buna ziua! famili calu? o sa spuna nu... iar tu ii spui aa scuzatima am incurcat grajdu

| catalinutzza1999 a răspuns:

Daca raspunde un copil spune-i ca esti amanta lui taikaso sau al lui maikasa

| catalinutzza1999 a răspuns:

Daca raspunde un copil spune-i ca esti amanta lui taikaso sau amantul lui maikasa

| MrXbook a răspuns:

Suna:
-Alo...
-Da
-Buna zuiua, informati Cfr
-Nu ati gresit
-Minti, m-am uitat la un cfr-ist pe veste si scria nr asta si info cfr
-Nu este adevarat!
-O sa va reclam la Protecia Consumatorului
-Bine Bine
-Sar'na
-La Revedere
-

| dinas a răspuns:

-Dc se invarte soarele in jurul pamantului
-Nu stiu
Domne am vazut acest nr la televizor fiind un mare...mare...om ma intelegeti
-omule eu sunt un simplu om
-bine dar cate e ceasul?
-FFFFFFFFFFFUUUUUUUUUUUUU

| TiBo a răspuns (pentru anonim_4396):

Geniale idei. Eu de fiecare data cand sun, inregistrez. Vorbesc langa microfnu de la pc. Daca iese ceva tare pun pe youtube :)) Sau poti sa te mai dai drept satana, am vazut cateva videouri pe youtube, tare de tot =))

http://www.youtube.com/watch?v=5FSFslLeFFg&list=UUeuEJI5waErh_6xXS_fpgRw

| Folea_Gyongyver_1980 a răspuns:

FARSE de bebe mic. Uite cum se face -Alo -Acesta este un apel de urgenta. toti locuitorii Bucurestiului, de exemplu, sunt sfatuiti sa paraseasca localitatea pentru ca un asteroid urias o va lovi si va sterge orasul de pe fata pamantului si pe locuitorii ei. Deci daca tii la viata daca pleaca de acolo, tu si familia ta. ACUM

| George_Geo_1984_sn2h a răspuns:

Poti spune v-ati uitat la emisiunea Prostii spun nu? si ea/el o sa raspunda ca nu laughing

| Solomon_Vlad_1995 a răspuns:

0257/280937 - cu incredere.
Bag-o pe aia cu canceru.