| Iulia250711 a întrebat:

Imi poate spune cineva legenda cartofului dansator?

Răspuns Câştigător
| W3R4 a răspuns:

A fost odată un cartof,care a sărit din plasa de cartofi,a căzut pe trotuar,iar în acelaşi timp,trecea un om cu maşina,care asculta Gangnam Style!
Atunci,cartoful nostru şi-a dat seama de talentul său neobişnuit, nevrînd să sfîrşească precum "fraţii" lui.

Şi a început să danseze... pîna l-a găsit Nicuşor de la Brăila, şi l-a vîndut la Piaţa Mare...
Deci, pretenaş, asta-i legenda cartofului dansator!

21 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

A fost cândva... nu știu mai departe.

| ady123 a răspuns:

A fost odata un cartof, care nu era ca toti cartofii

| GroparuVesel a răspuns:

Legenda cartofului dansator.

| xXdoareuXx a răspuns:

A fost odata ca niciodata, un cartof. Si acel cartof s-a intalnit cu alt cartof. Si primul cartof a inceput sa danseze de fericire. Sfarsit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost odata ca niciodata, ca de nu ar fi nu s-ar povesti un cartof dansator... Sfârşit big grin ti‘a placut? happy

| Iulia250711 explică (pentru anonim_4396):

Wowww chiar nu ma asteptam!

| crazydeea a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii ca ai talent? mie mi-a placut mult! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu numai ca a trait pana la adanci tinereti si ca a murit intr-o tigaie. Daca nu ar fi tot s-ar mai povesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost odata, ca niciodata, ca de n-ar fi nu s-ar povesti...A fost odata un cartof dansator, careee... dansa

| RainboyDash a răspuns:

Ho fost hodatî ca nişodatî hun bărbat bătrân şî sărac lichit pământulu'. Şî bărbatu şăsta havea o vacî fermecatî cari dădea lapti fermecat. Da bătrânu nu mai avia puteri sî îi dea fîn şî apî aşa cî o murit vaca şî dupî cio murit o început un cartof sî dansezi. Şî diatuncia tot dansiaza, nu ior hobosî chişioarili holecuţucî! Sfârşât.

| PŞtefaniaP a răspuns:

A fost o data ca niciodata o gaina.
Gaina s-a tot gandit si s-a gandit, pana a decis sa se injecteze cu slanina. :))

Iar aceasta e legenda cartofului dansator;))

Sfarsit!

P.s a nu se citi in exces pentru ca provoaca 'De-pen-den-ta' :))

Original:http://www.youtube.com/watch?v=8keaBiMjY1Y

Huuuaaaaa T/a.

| xRainyDay a răspuns:

A fost odată un cartof care nu vroia să fie ca toţi cartofii, aşa că a început să danseze---

| SmartLie a răspuns:

S-a nascut intr-o gradina plantat de matusa-mea. ATAT!

| iHateStrike a răspuns:

Eu îți zic povestea lui Cur de Brânză.

| Bubbles12345 a răspuns:

Pai... era un cartof care s-a ridicat din pamant si a inceput s-a danseze ca a trecut sfarsitul lumii

| Yasmine1999 a răspuns:

A fost odata un cartof dansator, cei drept la orice bairam era manga. T/A
funda big grin?

| dutzaaa12 a răspuns:

A fost odata ca niciodata o domnita flamanda care era pe drumuri si s-a intalnit cu un mos misterios.
-ce e acesta? intrba fata
-un cartof.ia-l
-multumesc tare imi era foame!
-nu e de mancat! stropestel cu apa si o sa vezi o minune
-"ista-i dus cu pluta..."gandeste fata
stropeste cartoful si vede niste ochi, mai stropeste odata vede niste micioare, a 3 a oara niste manute si o gurita, a 4 a oara un nasuc. cartoful zambise si...incepuse a dansa.
-poftim? visez?
-nu, domnita.iti voi indeplini orice dorinta.
-imi doresc ca totul sa fie frumos in viata
-dorinta ta mie porunca. spuse el dansand.ala bala portocala :si zbuf! dorinta sa indeplinit.
sfarsit

| dutzaaa12 a răspuns:

A fost odata ca niciodata, ca daca n-ar fi nu as mai povesti o fata flamanda care mergea hai hui pe drumuri.vede un batranel care ii da un cartof.
-nu il manca.stropeste-l cu apa asta magica si asteapta minunea
-"ista-i dus cu pluta."
a facut precum cerintele mosului iar acel cartof a prins viata
-iti voi indeplini o dorinta. spuse cartoful zambaret
-vreau ca totul in viata sa fie frumos
dorinta sa indeplinit iar de fericire fetita a inceput a dansa cu cartoful. poate inca danseaza cine stie?
sfarsit

| dutzaaa12 a răspuns:

Funda?big grin

| dutzaaa12 a răspuns:

Ce raspunsuri haioase.cred c ar trebui sa il pui castigator pe>Ho fost hodatî ca nişodatî hun bărbat bătrân şî sărac lichit pământulu'. Şî bărbatu şăsta havea o vacî fermecatî cari dădea lapti fermecat. Da bătrânu nu mai avia puteri sî îi dea fîn şî apî aşa cî o murit vaca şî dupî cio murit o început un cartof sî dansezi. Şî diatuncia tot dansiaza, nu ior hobosî chişioarili holecuţucî! Sfârşât.