| •βϋβϋ•&•ϯᶏᵷ• a întrebat:

Cine imi poate spune legenda despre BlodyMarry? fundita MAAAAAREhappy

Răspuns Câştigător
| Gândac a răspuns:

Pai stiu mai multe legende :

Legenda 1:o femeie care dorea sa se casatoreasca a fost lasata balta la altar. Dupa ce a vazut ca alesul ei nu mai vresa sa se casatoreasca cu ea a mers sa-l caute si l-a omorat. Daca rostesti ''bloody mary'' de 3 ori in oglinda la orice ora a zile apare in spatele tau intr-o rochie alba plina de sange si te omoara!

Legenda 2:o fata care era bolnava a fost ingropata de vie de parintii sai, care inainte de a o ingropa au legat-o cu o franghie si la capatul franghiei au pus un clopotel. A doua zi dimineata parintii ei au gasit clopotelul cazut. Dezgropand-o au gasit-o cu unghiile lipite de sicriu, o fata ingrozita si plina de sange, atunci si-au dat seama ca a incercat sa scape si ca ei au ingropat-o de vie.In cazul in care o invoci rostind ''bloody mary'' de 3 ori in oglinda apare acompaniata de niste sunete de clopotei dupa cara te omoara.

Legenda 3:o fata care a murit arsa de vie, iar daca o invoci(spunandu-i numele de 3 ori)trebuie sa ai in preajma foc. Ea apare in foc dar nu patesti nimic(decat o sperietura zdravana).

Legenda 4:o femeie pe nume maria(mary) intr-un sat din anglia a nascut un copil complet hidos.Cand a crescut mare vazandu-se, copilul a fugit de acasa intr-o padure. Cel care l-a gasit la omorat. Oamenii din sat au crezut ca ea si-a ucis copilul si au propus sa fie omorata.Inainte sa fie omorata ea acerut o oglinda pentru a se vedea pentru ultima oara. Daca o invoci(rostindu-i numele de 13 ori si a 14 oara sa spui:''bloody mary eu ti-am ucis copilul")ea va aparea si te va omori.

Legenda 5:o regina cu un sot care avea mai multe sotii de frica, ca sotul ei sa nu doreasca sa se desparta de ea ucidea fete virgine si se imbaia in sangele lor. Dupa "baie" se stergea cu un prosop alb pe care il pata cu sange. Facea asa deoarece se spune ca o fata virgina este de 1000 de ori mai frumoasa decat una versata(inceputalaughing)si ca sangele ei pur aduce frumusetea. Daca o invoci(...)in timp ce ti un prosop in mana pe prosop vor aparea pete de sange care nu mai trec, dar nu mori.

2 răspunsuri:
| ApofissPapaya a răspuns:

Eu stiam ca:Blody Marry era o femeie frumoasa, cu par lung iar intr-o zi cineva i-a taiat frumosul ei par. Daca la 12 noaptea stai in fata oglinzii si te piepteni, ii mai spui si numele de 3 ori ea vine si cica iti taie tot parul din caplaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea ca daca la 12 noaptea stai in fata oglinzii cu niste lumanari aprinse si spui de 3 ori blody mary vine sa te omoare? Alta nu stiu. Dar orice ar fi e doar o legenda happy