| lanadelsex a întrebat:

Cine imi poate spune legenda cu caderea Troiei, dar foarte pe scurt? Funda mare si apreciez mult! :*

Răspuns Câştigător
| Iunona a răspuns:

Pai cea mai frumoasa dintre muritoare, Elena, era sotia lui Menelau. Dar Paris, baiat dragut si cu ochi lunecosi se indragosteste de Elena si nici ea nu zice nu. Asa ca o ia cu el. Menalau porneste razboiul astfel incat sa isi recupereze sotia si onoarea...razboiul dureaza 10 ani iar Paris pierde lupta. Povestea e f lunga. Daca vrei toate detaliile citeste Iliada de Homer.

3 răspunsuri:
| TeddyPaul a răspuns:

Iti dau un sfat.Ia filmul si uitate! Ii mai interesant!

| lanadelsex explică (pentru TeddyPaul):

Am vazut filmul de o groaza de ori, imi trebuia rapid la latinawinking