| scary24 a întrebat:

Imi puteti spune si mie niste povesti de groaza reale care vi s-au intamplat sau le-ati auzit de la rude? cea mai scary va primi FUNDA! merci!

Răspuns Câştigător
| girlvampire a răspuns:

In cartierul unde locuiesc eu se afla un atelier de tamplarie care acum e parasit. Nimeni nu stie de ce dar se spune ca acolo a alunecat un lucrator si si-a taiat gatul intr-un circular. Potul mergea bine dar intr-o zi a inceput groaza:

1) intr-o zi eu si un prieten bun de-al meu treceam pe acolo siam zarit la geam o carpa cu sange pe ea. Ne-am speriat putin dar am mers sa vedem ce e (nimeni nu avea cum sa intre sa faca o farsa pentrt ca usile erau incuiate tot timpul) asa ca ne-am gandit sa verificam usile sa vedem daca sunt descuiate (erau incuiate). happy AM PLECAT DE ACOLO.

2) ziua urmatoare am venit cu mai multi prieteni sa investigam (usile incuiate bineinteles) in spatele atelierului este un mic geam, unde am vazut un chip palid (nu ne-am dat seama daca e barbat sau femeie) care se uita urat la noi.Am fugit cat ne-au tinut picoarele mai ales ca incepuse sa zambeasca malefic la noi.

3) S-a intamplat sa trec din nou pe acolo cand am vazut pe un geam doua maini albastrui si palide si am auzit niste zgomote ciudate si infricosatoare. M-am speriat groaznic de tare.

4) eram la ziua unui prieten cand ne-am dus mai multi acolo(el sta la vreo 40m distanta de acolo) o fata s-a apropiat de usa cand deodata usa s-a deschis si a prins-o o mana putrezita de par am tras-o repede si a plecat. Mai tarziu ne-am facut din nou curaj sa merge si sa verificam usa, era incuiata.

ALTE APARITI LA ATELIER, UN OM FARA CAP, SANGE ZGOMOTE STRANI ETC. DE ATUNCI NICI UN COPIL NU MAI TRECE PE ACOLO. Noi credem ca e fantoma lucratorului.

SFARSIT(NU UITATI E REALA)

| eustefan a răspuns (pentru girlvampire):

Ce poveste...e misto rau de tot!

11 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nu putem.

| ÐÿÅ a răspuns:

Cand aveam 9 ani am mers la ziua unei fete impreuna cu alte 10 colege. Si cum am ramas acolo peste noapte ne-am decis pe la miezul noptii sa ne jucam Mary Worth. Si cum unii dintre noi nu stiau despre ce este vorba, o fata s-a oferit sa spuna legenda.

Mary Woth a trait cu mult timp in urma. Ea era o fata foarte frumoasa, dar in urma unui teribil accident a ramas desfigurata, atat de rau incat nimeni nu se mai putea uita la ea. Astfel, ea nu a mai avut voie sa se uite in oglinda de frica sa nu o ia razna, desi inainte petrecea ore in sir in fata oglinzii.

Intr-o noapte cand toata lumea dormea, fiind foarte curiosa a intra pe furis intr-o camera si s-a vazut in oglinda, imediat dupa, a inceput sa urle si sa planga in hohote. Acela a fost momentul cand si-a dat seama ca isi vrea vechea infatisare inapoi, de aceea a intrat in oglida promitand ca va desfigura pe orice va incerca sa o caute in oglinda.

Dupa aceasta poveste am decis sa inchidem toate luminile si am incercat sa jucam respectivul joc. Ne-am inghesuit toate in fata unei oglinzi repetand incontinuu:

| suităr a răspuns:

Am o prietena.Ea si colegele ei au mers in excursie cu clasa.Ea si cu o amica au mers in padurea respectiva si au vazut un copac cu 7 cuie infipte in el si langa el un chipiu verde. Apoi au plecat.In autobuz au vazut pe geam un "calaret"fantoma si transparent care purta chipiul si care urmarea busul.Au ajuns acasa si in copacul din fata blocului au vazut acele 7 cuie infipte in el (ele nu erau inainte de excursie)... funda?!big grin stiu ca nu ii scary da ii true.

| ILoveTacos a răspuns:

Uite o poveste de groaza reala,care a devenit legenda(e foarte cunoscuta)

O fetita a fost lasata singura intr-un weekend,parintii ei fiind plecati in alt oras pentru afaceri.Ea avea un labrador foarte prietenos, care in fiecare seara o lingea pe mana de sub pat, pentru a o asigura ca totul e in regula.
In seara in care a fost lasata singura, fetita a verificat toate usile si geamurile si s-a asigurat ca totul era inchis.S-a urcat in pat si a adormit dupa ce a fost linsa de catel, numai pentru a fi trezita de un zgomot straniu ce venea din baie.Cand a ajuns in baie, si-a vazut labradorul spanzurat, cu sange siroind pe podea, iar pe oglinda din baie scria:si oamenii pot linge.
In aceeasi seara, fetita a fost ucisa de criminalul care se ascundea sub patul ei...

Si o poveste care mi s-a intamplat mie:

Aveam aprox. 7 ani si ma jucam in curte, in piscina gonflabila plina cu apa.Ma uitam spre casa mea cand deodata am vazut reflexia unei perechi de ochelari la geamul de la mansarda care trebuia renovata.Mi s-a facut frica, dar am fugit din piscina abia cand am vazut ochelarii indreptandu-se spre mine. Fugind, am cazut pe scari si m-am taiat, dar pana la urma am ajuns in casa.O luna mai tarziu au inceput renovarile, si nimic de sticla sau de aceeasi inaltime cu un om nu a fost gasit in pod.Nu mai era nimic acolo in afara de scanduri si doua masinute de plastic.Singurul lucru era un baston,atarnat de barele de lemn ale balconului,nu se stie de cand uitat acolo, si cred ca era o urma lasata de un domn care a murit in casa asta.

Inca ceva, desi era o rana mica, pe picior inca mai am o cicatrice evidenta, desi au trecut sapte ani de la acel incident...

| crazzylol a răspuns:

Hei! Povestea mea nu e de groaza dar in fine mi s-a intamplat mie. Dormeam(eu stau in internat) si dintr-o data aud niste tipete afara, ma uit la ceas e 3:30 noaptea se opresc(erau tipete de femeie). apoi incep sa se auda niste tipete de barbat..se aud pana la 6 dimineata cand ne trezim. toate fetele din camera unde stau eu erau treze. inca se aud tipete-numai eu le auzeam. a2-a seara iar le aud la ora 3:30 noaptea ma ridic din pat si ma uit pe fereastra jos e un om care se uita in jos, apoi se uita la mine.e mort ne uitam unul la altul timp de cateva secunde apoi dispare in adancul pamantului si se aude o voce caer striga "LAMIA"(un demon). Si daca nu ma crezi treaba ta dar e adevarata.

| erikamaria a răspuns:

Poveste de groaza reala? Pai e simplu i s-a intamplat verisoarei mele in satul unde locuieste bunica.
Era seara cand Andreea (asa o cheama pe verisoara mea) si Andreea(Andreea Ghita e numele ei parca, o prietena buna care acum n-o prea mai suporta varamea) s-au certat rau de tot...Din ce cauza nu mai stiu
In fine.Verisoarei mele i-a parut rau si cum a vrut sa se impace s-a dus la fata aceea (ea find vecina femei din fata casei noastrea,la dreapta). Cand trecea pe langa un copac a auzit ca se misca ceva in iarba dar n-a bagat de seama,a doua oara s-a auzit mai tare, dar tot cercetand cu privirea iarba se auzi si a treia oara si de langa copac iesi un om imbracat tot in negru, cu pielea alba ca spuma laptelui si de abia intinsa pe oasele foarte bine evidentiate, cu niste ochi mai mari ca cei ai broastei, cu o coasa in mana si dansa mai rau ca nsite canibali!
Ea a ramas inceremenita 3 secunde dupa care s-a dus si a sarit gardul tot, numai ca sa scape (ea crezand ca se misca), dar cand s-a intors cu privirea acea aratare era tot acolo si isi intorcea capul lent sa vada unde este.s-a dus in casa si-a spus Tatal Nostru de cateva ori dar se tot balbaia.Intr-un final a reusit sa adoarma, dar a avut cateva zile cosmaruri.
Si satul in care locuieste este destul de ciudat, nu e om sau fiinta care sa nu i se fi intamplat ceva paranormal acolo (da, ma includ si pe mine).

| Mari_Tudor_1977 a răspuns:

Acum 3 ani pe strada unde locuiesc si acum s-a întâmplat un accident teribil.O fată de 16 sau 17 ani statea pe troutar (asta s-a întâmplat la 9:30 seara atunci cand eu si cateva prietene stateam la 2 m de ea) dintr-o dată un om dubios venise in fata fetei, acel om avea un cutit si o lopata în mână, omul îi tăie fetei gâtul, se uitã urat la noi si am fugit in casa.Omul icepuse sa o ingroape pe fatã (am auzit intamolarea de la vecinul meu era pe tereasa) a doua zi se asfaltase peste tot.De atunvea eu si prietenele mele îi spunem coltul bântuit.Pe bune întâmplarea asta e reală!

| LoGaAreAnulatAa a răspuns:

Girlvampire povestilea astea sunt luate de pe spectrurelatii.El a cerut povesti auzite de la rude sau intamplate.

| Piticux3 a răspuns:

La mine-n bloc (sunt din Bucuresti) sau gasit cadavre de fete ca inainte a fost un cabinet ceva... Se zice ca un medic le-a zidit in perete ca a gresit diagnosticul si le-a omorat. Nu exista fantome in lumea asta scuze ca va stric povestile. Cel putin nu fantome de oamnei. Eu cred ca toate astea pot fi facute de satana etc... Caci Dumnezeu a facut lumea mortilor pentru morti. Cand te nasti ti se da un inger bun si unul rau (inger cazut) el te observa toata viata si iti vede slabiciunile si incearca sa te sperie cu ele. Puteti spune ca e patetica parerea mea dar asta cred eu.

| scary24 explică:

Girl vampire am mai auzit povestea totusi e tare... sa mai vedem si alte raspunsuri