| anonim_4396 a întrebat:

In aceasta seara este Invierea.
Daca ma duc dupa 12 sa iau "lumina" mai are vreun sens sa platesc factura la Electrica?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Platesti taxele de radio si tv, pentru ca transmit in direct.
Si mai platesti consumul facut de aparate + accize + tva +...
Totalul iti vine regularizat. De vrei, de nu.
Numai la vederea facturii sa nu-njurii pe toti sfintii, fiindca nu ei sunt de vina!
Si cei care sunt de vina, nicidecum nu sunt sfinti!

22 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Georgian. ce intrebari mai sunt si astea happyhee hee?
aaa dar am eu o intrebare pentru tine. sper sa nu te superi pe mine si sa-mi dai un raspuns. ce inseamna "habotnic"? confused

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

NU PLATI. Asteapta debransarea.

cristian
| cristian a răspuns:

Daca te duci prea tarziu se da stingerea.

| borsec a răspuns:

Eu zic ca nu mai are rost...

| DenissaDeea a răspuns:

Pai incearca si no plati/ca dupa ce-ti taie curentul scoti bani dublu din buzunar/mai bine o platesti!(pana la Dumnezeu te termina sfintii de la,, electrica''

| dalea a răspuns:

Daca ar fi existat si la intrebari clasamentul de la raspunsuri tie ti la-s fi dat pe ultimul.

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

laughing normal ca da

| mioara a răspuns:

Una este lumina de la lunanare/

| cribus a răspuns:

Chiar e o sarbatoare mare nu cred ca e cazul sa facem misto

| sym0nyck a răspuns:

Nooo. n-o mai plati ca doar iei lumina de Sfinti tongue
te vor ocroti ei, in caz ca vor veni de la Electrica sa-ti taie curentul laughing :p
Paste Fericit!

| annagabi a răspuns:

Total de acord cu symonyck!

| zuzuliana a răspuns:

Da ...ca deoarece cu "lumina" pe care zici u ca o iei de la 12 seara iti lumineaza calea spre drum plin de credinta, sanatate, iubire... iar factura de la Electrica simboliseaza curentul pe care il folosesti pentru diferite lucruri :tv, frigider, si bec

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

SA INTELEG CA ITI BATI JOC?

HRISTOS A INVIAT!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu intreb, voi raspundeti.Nu criticati autorul ci raspundeti la intrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raspuns:Are sens sa nu mai raspundem la intrebarile puse,, la misto'' probabil de niste atei si sa intoarcem obrazul nicidecum sa raspundem.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alinholiavo14 nu fii habotnic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tie oricum nu-ti foloseste la nimic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa 12 nu mai este lumina! Ramai in intunericul tau si plateste factura!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Milla, dupa 12 te inteleg te duci tu. poate atunci mai ai rata.
De platit? platesti tu doar esti mila pardon milla.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu esti amuzant, te straduiesti dar iti mai trebuie ceva... minte zglobie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Milla, nu incerca sa dregi busuiocul ca nu are sens.
ai milla totusi.esti asa de cruda indirect cu tine incat nu manifesti un real interes pentru mine ori cine trebuie.somn usor sa ai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lumina se aduna mereu.lumina cunostintei de Dumnezeu.nu lua numele lui Dumnezeu in desert. el te iubeste neconditionat. si te iarta.