Bula
| Bula a întrebat:

thinking Daca toata lumea ia lumina de la biserica, mai trebuie sa platim si factura la Electrica? thinking

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

In primul rand, lumina de la biserica are termenul de valabilitate f scurt, pentru ca nu contine multi conservanti...de aceea totusi mai platim si factura la electrica..partea buna este insa ca vom primi un discount la aceasta factura, dar asta numai in cazul in care adormim cu lumanarea la capatai big grin

10 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Da si radio TV.

assiris
| assiris a răspuns:

As raspunde dar mi se pare o gluma de prost gust, ca sa nu mai spun de raspunsurile date. Asa ca... ma abtin

| Parintele a răspuns:

Da.Pentru ca lumina de la biserica este lumina sfanta.si deci nu-ti lumineaza casa, si sufletul.

| DenissaDeea a răspuns:

Buna intrebare! dar oare de ce nu fuctioneaza sa se aprinda becul si fara curent? dar cred ca putem lua lumina in casa cu lumanarile de la inviere/dar electronica? si asa nu mai platim factura la electrica/nu ar fi mai bine?

| white_2190 a răspuns:

Sigur ca da laughing cum a spus si no god lumina de la biserica nu iti lumineaza casa ci sufletul

| selef a răspuns:

Lumina este pe gratis, dar trebuie platit curentul, desi si acesta se poate obine gratis daca lasi usile si geamurile deschise.

| meioana a răspuns:

...laughinglaughing... da trebuie platita... daca vrei sa lumineze frumos de paste gratis... dai foc la tot cartierul si alumina gratislaughing...

numa k vei plati apoi dublu unei facturi nenorocite...ma bene spus cine stie ce pretlaughinglaughing

| petru a răspuns:

Dee Dumnezeu sarbatori fericite si inbelsugate, si dregatorilor ( mari sau mici) asa precum o au cei multi, sarmanii!
petru b./Cluj

P. S. nu va faceti griji poate va veni partidul meu la Conducere si atunciii pun pe aiestia(cu. Ilici in frunte si-n cap) sa invarta de turbina, sa faca energie electrica, si nu mai platiti nici o factura la energie chiar daca ard becurile si aparatele electrice si ziua
Ca-s multi si au si neamurii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lumina ar trebui sa fie gratis, dar la pretul lumanarilor de astazi...

| Bibi_1569 a răspuns:

laughing She intrebarelaughingrolling on the floor