| EuTeIubescBa a întrebat:

In ce zi pica hallowen? ( vineri, sambata )? thinking Ce farmec are aceasta sarbatoare? >:
:-x

10 răspunsuri:
| PotcaPădurii a răspuns:

Un singur lucru(de fapt 4, dar ma rog...) imi vine in minte.
1. http://vimeo.com/29265460- merge la perfectie cu Halloween-ul.
2.http://vimeo.com/29708184-ce o sa se intample de Halloween
3.Alice Cooper - Keepin Halloween Alive-http://www.youtube.com/watch?v=_bts3VrqJI8
4.The Nightmare before Christmas

| ȘtefiȘtef a răspuns:

Pai Halloween-ul pica anul acesta luni. In alte tari, copii se imbraca in lucruri infricosatoare si umbla din casa in casa spunand: "-Ne dati ori nu ne dati?" (Trick or Treat?)
Pe langa asta, casele sunt ornate infricosator si toata lumea are dovleci sculptati la geam pentru a alunga "spiritele rele".

Mai multe detalii aici:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Halloween
Succes!

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Joi după Miercurea Ciuc.
N-ai calendar în cameră, pe telefon, în agendă sau în calculator?

| Pawesome a răspuns:

Este vorba despre o legenda despre Jack spintecatorul(sau nu mai stiu cum il cheama). Spune ca copii umbla deghizati in monstri pentru a speria spiritele si se pun dovleci contra lui Jack Spintecatorul (slabiciunea lui-dovlecii)E fain.Eu dau petrecere in fiecare an.Mai mult povestim pentru ca fetele nu is fane horror dar ne distram

| NoNameJunior a răspuns:

Buna!
pica luni.si in america oamenii se imbraca in zombie si:spun povesti de groaza,pun dovleci cu o lumanare in el in fata portii si se duc la usa oamenilor si spun:
-ne dati ori nu ne dati?
eu cred ca o sa chem pe cineva sa doarma la mine si o sa:spunem povesti de groaza, o sa ne uitam la chestii hororr pe net, o sa stingem luminile si o sa aprindem lumanarilove strucklove struck.
va fi bestial.de-abia astept!

| EuTeIubescBa explică (pentru NoNameJunior):

Si eu cred ca va fi frumos :*

| totGumã a răspuns (pentru NoNameJunior):

Mama ce planuri ai.

| NoNameJunior a răspuns (pentru totGumã):

Da...
tu ce o sa faci de halloween?

| totGumã a răspuns (pentru NoNameJunior):

Sex in costum de vulpehappy

| KiraVonHell a răspuns:

Aceasta sarbatoare pica luni si este o sarbatoare americana se zice ca e ziua in care toate fantomele reinvie si vin pe pamant si ne bantuie.