| Barajag a întrebat:

In ultima vreme mi se intampla sa rad in somn si cateodata sa mai si vorbeschee hee
Voi vorbiti in somn? si ce?big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am strigat odata in somn: portofelul meu.

26 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Am avut o perioada in care radeam in somn si ma trezeam din cauza astalaughing

| Leea1234 a răspuns:

Nu vorbesc in somn!
cel putin nu s-a plans nimeni de asta, nici macar nu sforai, asta mi-a spus sotul meu... dar acum 2 ani am visat ceva ingrozitor referitor la fiul meu si m-am trezit cu lacrimi pe obraji, transpirata, si tipand :"nuuuuu"asta mi-a spus colega mea de camera de pe atunci!

| JeSa a răspuns:

Nu mi se întâmplă, dar voi incercatonguelaughing!

| juniper a răspuns:

Nici eu nu stiu de ce, dar foarte rar rad in somn, de fapt zambesc happy
Cand eram mica am visat ca fratele meu nu-mi dadea telecomanda si eu am zis cu voce tare: "Da-mi telecomanda!" Sa vezi ce s-a speriat mama laughing

| maryana5 a răspuns:

Cand eram micutabatting eyelashes mami imi spunea ca cine rade in somn il mangaie Maica Domnului day dreaming
cat despre vorbit(in somn) presupun ca subcontientul nostru imi imagineaza faze reale-care s-au intamplat pe parcurs si care ne-au marcat'- cat si faze imaginare care sunt importante si ilustreaza subconstientului realitatea chiar daca nu este asa.
Parerea mea este ca se dovedeste contrariul spuselor savantilor care spun ca "si subconstientul doarme" chatterbox
Acum ramane la atitudinea ta thinking
esti stresat ziua thinking sau ai vrea sa se intample ceva ce nu se poate thinking

| DeNyyy a răspuns:

Da cum sa nu ...cateodata ma trezesc plangand si speriata ...de la o vreme am multe cosmaruri.chiar si aseara am avut unul ingrozitor dar o persoana foarte draga m-a salvat in vis laughing

| BuLLetBtwin a răspuns:

Si eu vorbesc in somn, uneori spun tot ce am facut in ziua respectiva.Intr-o zi m-am batut la scoala si a doua zi vine ala cu masa la scoala eu nu am zis acasa ca m-am batut dar a auzit cand vorbeam in somn.

| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Prietenul meu se trezeste noaptea din pat, merge prin casa, vorbim(uneori si cate o ora)sau vorbeste singur, Acum vreo doua luni a curatat carotofi, i-a pus in friteusa si s-a bagat inapoi in pat. Ce e comic ca eu trebuie sa il pazesc mereu iar a doua zi nu isi aminteste absolut nimic.Probabil subconstientul... Sper sa nu se uite vreodata la filme cu crime, ca am vreo trei cutite meseriase...happy

| Aliyaa a răspuns:

Acum cativa ani eram la verisoara mea mai mare si toata lumea dormea si strig eu tare in somn:Fooooccccccc si atunci face verisoaramea :ce?
unde?

| ChibiRose a răspuns:

Ma trezesc plangand dimineata stiind ca am un car de teme de facut.Strig in somn chestii d-astea:
NUUUUU! Nu mai vreau stilou!
a+b=11 aabb=patrat perfect?
Nu vreau sa fiu polenizataaa!

| ing. a răspuns:

Buna,
Stiu ca odata in clasa I, cand eram obligata sa invat imnul Romaniei, am zis in somn "Desteapta-te romane"laughing.
Mereu zic lucruri, dar lipsite de sens.cum ar fi : "Ne vedem maine" sau " Nu pot sa iti aduc asta" rolling on the floor

| lostcontrol12 a răspuns:

Eu vorbesc dar nu stiu ce.nu prea se intelegehee hee

Răspuns utilizator avertizat
| lololololol a răspuns:

Pai cand eram la bunica ea mi-a zis ca vorbesc prin somn, dar de la un timp, dupa tot ce se intampla, incerc sa nu mai vorbesc prin somn :-s

| gyo a răspuns:

Da si eu mai vb in somn.cateodata ma trezesc razandlaughing, cateodata plangand, nu e rau, asta arata ca ne traim visu pe deplintonguelaughing

de multe ori chiar am impresia ca a fost adevarat visul.

| just|breathe a răspuns:

Eu nu stiu daca rad sau vorbesc in somn.stiu doar ca intr-o dimineata dupa cu vis ingrozitor m-am trezit plangand.

| radu a răspuns:

Nu e ceva rauwinking. nu prea stiu cum sa-ti explic chestia asta sad. ma documentez unpic si o sati zic tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Si eu fac asa. Astea sunt vise. Visezi noaptea, si ai senzatia ca este ceva real, si de aceea vorbesti, razi, plangi, te bucuri, te sperii.
Da, si eu mai fac asta. Spun ce visez. De exemplu :"Pleaca, mai repede!". Dar am spus intr'o noapte "Am luat un 4 si nu ma mai duc acasa" si am inceput sa plang, si dimineata cand m-am trezit radeam intr'una de vis.
Este ceva normal.

Pa-pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, in tipul somnului dorm rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu cand eram mai mic am viasat ca invatam sa merg pe bicicleta si dadeam din picioare in pat si radeam pana m-a trezit maicamealaughingrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu rad in somn mereulaughing) si acum cateva zile prieteul meu mi-a spus ca il tot intrebam''esti gelos huh''?rolling on the floor)))apoi ca i-as mai fi spus sa nu ma mai alerge ca ma doare dintustraight facerolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor[dintele cred ca asta ma vrut sa zic]laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu odata am strigat,, intelege ca si eu te iubesc''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna daca auzi in somn zambeste?!

| nekane a răspuns:

Eu am avut o perioada cand plangeam in somn, cred ca visam ceva urat, nu-mi aminteam nimic, doar primeam "reclamatii" big grin

| catalin_6952 a răspuns:

Eu cand eram mai mic am visat ca invatam sa merg pe bicicleta si dadeam din picioare radeam si a venit mama sa ma trezeasalaughingrolling on the floor

| catalin_6952 a răspuns:

Cand eram mai mic visam ca invatam sa merg pe bicicleta si dadeam eu din picioare in pat radeam si a venit mama si m-a trezit:L))rolling on the floor