| alxp a întrebat:

Intrebare de logica : intr-un acvariu sunt 10 pesti. 9 se ineaca. cati raman?

38 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Logica...

| PotcaPădurii a răspuns:

Rechinii se ineaca daca nu inoata incontinuu...Rechinii sunt pesti...straight face

| LolNope a răspuns:

Voi cu logica voastra nu ganditi. A te ineca inseamna a ramane fara oxigen. Din moment ce pestii isi iau oxigenul din apa, atunci cand se ineaca raman fara apa.
Deci da, pestii se pot ineca.
Deci ramane 1 peste.

| Cristianne a răspuns:

Nici unul, Gizăs îi va mânca pe toți.

| Alyra a răspuns:

Câţi..nu s-au înnecat.

| rolfenstein a răspuns:

Niciunul. i.ai scapat pe toti in wc cand ai vrut sa cureti acvariul si apoi ai turnat domestos dupa ei.

| ingerasdragalas a răspuns:

Asta e o intrebare de gramatica? Am lipsot de la orele de geologie pentru caini.

| BluishAngel a răspuns:

I'm sorry dar...pestii nu pot sa se inece big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un pescar se întoarce de la baltă cu sacoşa în spate şi cu undiţa în mînă. Îl întîlneşte un prieten si-l întreabă: - Câţi peşti ai prins?
La care pescarul răspunde :
- Şase fără cap, opt pe jumătate şi nouă fără coadă!
Şi a plecat apoi în drumul său.
Amicul a rămas nedumerit şi se gîndea : - Câţi peşti a prins?

| alxp explică (pentru anonim_4396):

Niciunu intreg. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru alxp):

Meriţi un biscuit.

| alxp explică (pentru anonim_4396):

Cu crema sau fara?

| parishiltonbia a răspuns (pentru anonim_4396):

O. 6 fara cap e 0, 8 pe jumatate e 0 si 9 fara coada e tot 0. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Practic, un peste. Daca ceilalti noua se duc in vacanta de 1 Mai la Mamaia sa inoate si se ineaca, ca e aglomeratie mare... e logic.
Teoretic, 9. Cei 9 pesti fac o gluma de 1 Aprilie celui de-al zecelea peste, acesta se sperie asa de tare cand ii vede morti plutind prin acvariu, incat se izbeste de toti peretii si isi strica rezervorul cu oxigen, si moare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atentie!
Aceasta intrebare e un pamflet si trebuie tratata ca atare!
Deci 10!winking

| NeneaGogu a răspuns:

E intrebare de logica aiurea, inecarea este asfinxiere nu? daca apa din acvariu nu mai are oxigen ce fac pestii?

| alxp explică (pentru NeneaGogu):

Una e inecarea alta e asfixierea.inecare -> apa, asfixiere -> fara oxigen.

| Lightning1997 a răspuns (pentru alxp):

Este prea simpla. Daca vrei, iti dau oricate probleme de logica vrei, dar mai complicate decat asta

| alxp explică (pentru Lightning1997):

Trimite-mi un mesaj cu cateva daca vrei.

| Lightning1997 a răspuns (pentru alxp):

Deocamdata,am postat inca o intrebare cu 3 probleme de logica, uite-te ca o sa apara in cateva minute la T/A

| alxp explică (pentru Lightning1997):

Am raspuns deja.

| LaNaibaa a răspuns:

1O.

| DWDT a răspuns:

In primul rand pesti nu se ineaca. si apoi daca 9 ar muri. tot zece ar ramane chiar si morti. pentru ca vor fi tot in acvariu

| CharlieHarper a răspuns:

9...Celălalt s-a speriat și și-a luat zborul.

| asdfghjhghkjj a răspuns:

Pestii nu se ineaca! ce gluma rasuflata sad

| alxp explică:

Pentru cei care au zis ca pestii nu se ineaca. o stiam.dar vroiam sa stiu cum stau romanii la capitolul logica.

| Notty a răspuns:

Pestii nu se pot ineca tongue

| delya91 a răspuns:

Tot 10 (se pot ineca cu mancare, plante, melci, nisip, nu neaparat cu apa)

| bogdan98tl a răspuns:

| FuckYouAll a răspuns:

Pestii nu se ineaca happy

| alxp explică (pentru FuckYouAll):

Ai stricat totul. am mai intrebat pe unii aici si au raspuns 1.

| Fârsâna a răspuns:

Depinde din ce punct de vedere întrebi. Dacă întrebi din punct de vedere matematic,normal ar rămâne un pește,iar dacă întrebi din punct de vedere logic, atunci nu există nici un răspuns, explicația fiind faptul că peștii nu se îneacă, poate mor din alte probleme, dar nu se îneacă!

| alxp explică (pentru Fârsâna):

Cred ca esti chior. intrebare de logica.

| Davidoff94 a răspuns:

10 mai raman.

| iulia201 a răspuns:

Pestii nu se ineaca

| ByankGeo a răspuns:

Pestii nu se ineaca

| Mafiot_BossLaurentiu_Stefan_1989 a răspuns:

10 pești nu se ineaca