| Florinna a întrebat:

Moldoveni sau ardeleni? big grin

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

In mod normal, as alege moldovenii, asta e natia mea happy dar totusi as prefera ardelenii.ma obsedeaza calmul lor, si multe alte trasaturi "unice" ca sa zic asa... mi se par cei mai "curati" romani, vorbind la modul general binenteles...

21 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Oltenii happy eu am prieteni din toata tara

cristian
| cristian a răspuns:

Si unii si altii sunt romani.Nu fac discriminare.

| ioanaa a răspuns:

Eu sunt moldoveanca big grin
Si nu mi-e rusine cu asta!

| anonim a răspuns:

Ardeleniibig grin

| borsec a răspuns:

Adrdelenii clar.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Eu moldovean si ea ardeleanca! Tzutz iese laughing

| Sara2 a răspuns:

Moldovenii chiar daca eu sunt dobrogeanca

mlm
| mlm a răspuns:

Toti sintem la fel, nu trebuie sa facem discriminari, important este sa fim oameni.

| sergiu25bc a răspuns:

Eu fiind din Bacau logic si teoretic Moldovean, dar de as gasi pe cineva din ardeal imi place sa cunosc locuri si persoane noi.Astfel imi fac o idee cares mai buni moldovenii sau ardelenii.

| N538961518 a răspuns:

Moldoveni. Atientie se lichiesc usili la mietrou!

| leluc a răspuns:

Romani suntem cu totii. Caracterul nu depinde de zona, ci de fiecare individ in parte.

| Teardrop:] a răspuns:

Moldovenilaughing)

| bubu_7778 a răspuns:

Ardeleni clar desi sunt din Bucuresti. Mi se par foarte omenosi, blanzi si sufletisti

| sym0nyck a răspuns:

Daca e vorba de preferinte. eu ii prefer pe ardeleni.sunt mai distractivi cred eu si mai buni prieteni ca moldoveniibatting eyelashes

| Misterious a răspuns:

Eu's corcitura cum imi place sa zic...hmm eu cred ca-s moldovenii sunt cei mai curati si o zic si daca imi bag mana in foc...ardelenii tocmai pentru ca sunt prea calmi...numa incet...pe cand moldovenii repede repejor si.au terminat mi se pare ca fac cea mai buna mancare...cred ca dupa calm cu care tratez lucrurile sunt ardeleanca dar la curatenie si mancare trec de partea cealalta tongue

| Sory a răspuns:

Eu prefer ardelenii

| pufy a răspuns:

Pentru ca sunt ardeleanca aleg ardelenii ...asa ca va invit sa facem o invartita, sa mancam niste lichie cu varza si sa bem o palinca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai conteaza...fiecare padure are uscaturi.eu am si prieteni moldoveni, si prieteni ardeleni.nu trebuie sa generalizam.suntem romani cu totii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moldoveni

| gynycola a răspuns:

MOLDOVENIIIIIIII*************************************************************************************+++

| fisshu a răspuns:

ROMANI!