| NoName5435426976425 a întrebat:

Ce oameni preferati?
Ardeleni, Olteni, Munteni, Bucuresteni, Moldoveni?

30 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Hai ca iti fac un clasament,cel mai mult ma feresc de moldoveni sunt niste oameni dumnezeu cu mila, olteni sunt mai tupeisti asa smecheri, ardeleni sunt mai harnici, corecti, culti dar nu toți se vede ca au fost sasi acolo, bănățeni sunt mai zgârciți, orgolioși dar harnici desigur se vede ca su fost svabi in banat, fa tu o comparatie intre oltenia si Moldova vs ardeal si banat si o sa vezi diferente mari cauzate de sasi, svabi care au trait acolo

| RAY a răspuns:

Conteaza locul unde te ai născut si genetica dobandita, moralitatea se transmite genetic

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aia civilizați

| NoName5435426976425 explică (pentru suntserios):

Si care is aia?

| suntserios a răspuns (pentru NoName5435426976425):

Oricare. Doar nu cred ca civilizatia tine de zona tarii in care te ai nascut.

| NoName5435426976425 explică (pentru suntserios):

Ce intelegi tu prin cuvantul "civilizatie"?

| NoName5435426976425 explică (pentru suntserios):

Si de ce ai un hamburger ca poza de profil?

| suntserios a răspuns (pentru NoName5435426976425):

Educatie

| suntserios a răspuns (pentru NoName5435426976425):

Cu ce te deranjeaza hamburgerul meu? Poate imi e foame

| NoName5435426976425 explică (pentru suntserios):

No bine dar numa hamburger iti place ma?

| Drimmero a răspuns:

Ardelenii imi sunt cel mai mult la inima, la fel si Ardealul cu totul, dupa umila mea parere, ei sunt cei mai misto oameni.

| NoName5435426976425 explică (pentru Drimmero):

Tu ce esti?
Eu is ardelean, am pus intrebarea asa sa vad ce parere au oameni despre fiecare regiune a tarii

| Drimmero a răspuns (pentru NoName5435426976425):

Sunt muntean

| Sofer a răspuns:

Ardelenii și muntenii dar și moldovencele (sunt ele mai rele de gura, dar sunt frumoase. De Bucureșteni încă nu mi-am făcut o părere pentru ca nu am trăit printre ei. De olteni nici nu mai vorbesc.

| SG1995 a răspuns:

Sunt ardelean, dar remarca aia despre bucuresteni nu trece neobsevată.hee hee

| NoName5435426976425 explică (pentru SG1995):

Da aia e Bucurestiu frate! Am fost acolo si numai din astia cocalari vezi

| alina2k18 a răspuns:

Bucurestenii(cocalari)
laughing
Mda, vezi ca Bucurestiul e plin de Ardeleni, Olteni si Moldoveniwinking

| NoName5435426976425 explică (pentru alina2k18):

In vis poate!

| siriusblack98 a răspuns (pentru NoName5435426976425):

Cica ''in vis poate''. Vezi ca are dreptate. Bucurestiul este cel mai pestrit oras din Romania. Barem cand pleaca moldovenii acasa de sarbatori se golesc strazile.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Bucureștiul e o ciorbiță cu de toate laughing. Sunt din Ardeal, am prieteni din toate zonele, cred că toți avem niște trăsături moștenite din zonele în care ne-am născut pentru că așa e firesc, să fii format de mediul în care trăiești, DAR acele trăsături nu ne definesc. Așa că nu prefer oamenii după zona din care sunt.

| gemeni6226 a răspuns:

Ardeleni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine sunt toti la fel. Chiar ma gandeam la ce "oameni rai" stiu eu, doar cei care vin spre mine cu intentia.
Prieteni virtuali am avut din fiecare parte a tarii. Oameni rai cand ii vad, de obicei evit.

| Bruno92 a răspuns:

Ardelenii par aparent mai civilizați. depinde de educație fiecăruia să ști că sunt și rromi mai civilizați ca românii. fiecare pădure are uscăciunea ei. In toate națiile găsești jeguri de oameni

| Andresso a răspuns:

Ardelenii de departe cei mai de treaba si cei mai cu cap oameni dintre astia enumerați

| nooneishereboo a răspuns:

Oricine. Până și sălbaticii de pe insulele părăsite dar nu români laughing

| nooneishereboo a răspuns (pentru NoName5435426976425):

Fiindcă mă înțeleg mai bine cu străinii decât cu românii.