| anonim_4396 a întrebat:

O femeie plateste unui avocat un comision de 2000 de lei. Femeia este sora avocatului, dar avocatul nu este fratele femeii. Cum e posibil?
Avocatul este?

Răspuns Câştigător
| TƎD a răspuns:

Sunt 2 variante:ori avocatul este de fapt femeie ori sora este de fapt o calugarita.
As alege aia cu calugarita

26 răspunsuri:
| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Un escroc!

| ViezurE a răspuns:

Da.j

| Ţepeşu a răspuns:

Cred că e Kazimir...

| AlinaaAli a răspuns:

Pocaithee hee

| Nuvăsufăr a răspuns:

Dă-ne răspunsul să nu murim proşti.

evenso
| evenso a răspuns:

Femeie

| GodInLol a răspuns:

Stai putin...acum se presupune ca trebuie sa ma rog de tine sa-mi dai raspunsu`?

| Prapacea a răspuns:

Sora vitregă și hapsâna.

| anonim_4396 explică (pentru Prapacea):

Am intrebat cine este avocatul!

| Prapacea a răspuns (pentru anonim_4396):

Avocatul este sora vitregă și hapsână

| ILoveMyBed a răspuns:

Mariachi?

| liliti a răspuns:

Ba hai spune-ne ca nu am nici cea mai vaga idee

| UrsulinăPolară a răspuns:

La spital!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

...e atat de simplu! laughing

| evenso a răspuns (pentru anonim_4396):

Am scris - Avocatul este de fapt avocata - FEMEIE si sora cu femeia care a platit 2000 de lei... logic (pentru ca ai scris femeia este sora cu avocatul adica in acest caz avocata )winking

| anonim_4396 explică (pentru evenso):

Pai daca pentru tine >avocat< inseamna avocata - imi dau seama cat poti intelege! poate in cazul oferit de tine el ar fi o ea! repet...e muult mai simplu! mai "consuma'te "! laughing

| evenso a răspuns (pentru anonim_4396):

Unu la mana - nu ma consum...
In al doilea rand daca nu stiai functiile: avocat, judecator, inginer, ministrul, doctor etc, sunt de genul masculin chit ca ei poate sa fie si femeie, ca atare avocat POATE SA FIE FEMEIE NU NUMAI BARBAT - tot avocat este si ar fi cazul sa recunosti ca raspunsul meu este corect, adica avocatul din intrebarea ta este femeie si sora cu clienta.

| anonim_4396 explică (pentru evenso):

OK! HAI mai desteptovici sa iti dau un singur indiciu si - sa stai relaxat! Ai auzit de calugarite? de femeile alea care stau in manastiri? Cum mai sunt "denumite"? Nu cumva "surori"? " sora Tereza "... "sora..."! Iar eu cred ca intre un judecator si o judecatoare exista diferenta de GEN! Nuera o intrebare stiintifica, sa ti aici prelegeri despre cum se clasifica functiile! Deci - nu te'ai consumat pe degeaba! laughing

| evenso a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand cineva afirma ca este sora cuiva se subintelege ca sunt frati, deci chiar e nonsens ce afirmi, vad ca ai probleme.
Iti doresc multa multa sanatate!

| anonim_4396 explică (pentru evenso):

DEci, expertule, la fel cum tu sustineai cu ardoare ca termenul de avocat poate fi aplicat si unei femei, la fel si eu sustineam si solicitam un raspuns simplu, " sora avocatului..." - Din moment ce spune clar ca ea e sora lui dar el nu e era atat de simplu! Dar tu, trebuia neaparat sa complici cu lectiile de gramatica! eu am probleme? laughing laughing bine fie! dar tu tot nu ai fost capabil de ceva! laughing

| AlinaaAli a răspuns (pentru anonim_4396):

Si acolo in manastire si-a deschis cabinet de avocatura? thinking

| anonim_4396 explică (pentru AlinaaAli):

Hai ca nu ma puteam abtine! deci una e sora si altu ( alta... dupa parerea altor seniori ca tine) avocatul! ce treaba are cabinetul cu manastirea?hee hee laughing

| AlinaaAli a răspuns (pentru anonim_4396):

Vad ca nu te-ai pins oh go on
e 4 lei laptele la magazin!

| BayazidFulgerul a răspuns:

...Amantul nevestei tale laughinghappylaughing

| DarkSecretAngel a răspuns:

Femeia care plateste 2000lei avocatului este sora lui pe Facebook laughing

| MameMimoMu a răspuns:

Amantul. happy