| denylovesnisa a întrebat:

O persoana draga moare, tu crezi ca viata nu mai are nici un scop, nu poti uita niciodata ceea ce a fost, iar tu incerci sa ascunzi totul inauntrul tau, iar din cand in cand iti vine sa explodezi... ce ai face?!(in locul meu)

9 răspunsuri:
| Fragile a răspuns:

In primul rand, as vorbi cu cineva despre asta, sa ma descarc.In al doilea rand, sa nu as fi prea suparata, pentru ca acea persoana poate a ajuns in Rai, si sta acolo, si are un loc.Si are fericirea si viata eterna, si este cu Ingerii, cu Dumnezeu in paradisul numit Eden, in Gradina Raiului, si straluceste in haine albe.

| Elena1234456 a răspuns:

Pai cred ca as incerca sa vorbesc cu cineva si sa pastrez doar amintirile placute legata de acea persoana.

| Arthur a răspuns:

Aş exploda.

| Razvan a răspuns:

Wowsurprise
M-am oprit la timphee hee
Trivia/Amuzante si intrebarea asta?thinking
Cred ca vrei un raspuns serioshappy
Nu pot si nici nu vreau sa uit ce a fost. Fara amintiri as fi nimeni, dar niciodata nu voi lasa trecutul sa ma impiedece sa traiesc prezentul. L-am lasat o data si mi-am dat seama ca las timpul sa se scurga fara sens pe langa mine si ma hranesc cu iluziiwinking
Cel mai bine e sa fi tu cel mai bun prieten al tau dar asta necesita o perfecta cunoastere a eului tau. Ceea ce e mai greu decat parewinking
Cand simiti ca esti pe punctul de a te prabusi adu-ti aminte de clipele in care zambeaihappy

| bblock69 a răspuns:

Nu incerca sa ascunzi in tine...nu este bine!
Trebuie sa vorbesti cu cineva, sa te descarci...

| perla a răspuns:

Draga mea oricare dintre noi are greutati si necazuri du-te la un preot si spovedeste-te, rogate zi si noapte pentru cel mort ca DUMNEZEU sa-i ierte pacatele si sa-ti mai spun un lucru pe cine iubeste Dumnezeu il ia acolo sus la el nu-l lasa sa se chinuiasca aici jos DOAMNE AJUTA

| Alisa a răspuns:

Eu nu as putea sa tin in mine. As plange, as tipa, urla, as face orice ca sa ma descarc, chiar si daca acest lucru ar dura cateva luni intregi, dar oricum ar fi, undeva in sufletul meu tot m-ar mai durea amintirea acelei persoane, doar ca as invata sa imi traiesc viata fara ea.

| matadoru a răspuns:

Ceva asamanator mi se intamplat si mie acum 2 ani, am fost terminat, tineam totu in mine eram mai inchis sincer am inceput sa am si tic-uri... dar m-a dus mama la psiholog ( crede-ma iti recomand unul ) te poti descarca emotional, vei putea vorbi ceea ce crezi ca cu parinti nu poti sau si lucruri mai intime dupa 5 sedinte mi-am revenit complet, am mai multe incredere in mine, gandesc mult mai pozitiv sunt mai optimist du-te si te va ajuta succes!

| n0matterman a răspuns:

Priveste situatia dintr-un alt punct de vedere.Gandeste-te ca e intr-un loc mai bun, la mare departare de toata ura din lumea noastra si alte rele.