| TrueBloodAngel a întrebat:

Cum poti uita o persoana draga tie? Nu vrei sa o uiti, dar totusi trebuie sa o faci.

Răspuns Câştigător
| lindsay a răspuns:

Nu vei putea. Mereu va fi acolo, in inima si in gandurile tale. Nu poti decat sa astepti. In momentul cand vei intalni pe altcineva(fie el/ea prieten, sau mai mult) abia atunci se va mai ameliora suferinta si golul din sufletul tau. Si atunci nu vei realiza imediat. Doar dupa un timp vei descoperi ca acel gol e usor usor umplut si sentimentele tale chiar daca vor mai fi prezente, vor deveni din ce in ce mai insignifiante, nemaiputand sa-ti controleze emotiile zilnice. Vor fi doar o amintire si atat.
Singurul lucru de care ai nevoie e timpul! Mult noroc!

5 răspunsuri:
| BSwwatch a răspuns:

De uitat n-ai sa o uiti,are locul ei in suflet,poti doar sa controlezi emotiile,sentimentele fata de acea persoana,important este sa ai vointa... daca tu faci ce faci si iti reinprospatezi memoria cu evenimente frumoase petrecute impreuna,nu ai sa reusesti sa faci nimic,devine obsesie intr-un final, auto controlul este solutia, nu mai da frau liber imaginatiei pe tema respectivei fete, incheie capitolul asta in mintea ta si va fi ok, nu este usor... da putin cate putin ai sa reusesti!

| anonima1995 a răspuns:

Lasi timpul sa vindece ranile. Nu poti uita pe cineva la care ai tinut mult de pe o zi pe alta, dar in timp vei reusi. Ideea e sa te concentrezi pe lucruri pe care le consideri importante, sa faci ce iti place, sa te distrezi si mai ales sa nu ratezi ocazia de a iesi cu prietenii, ei te vor face sa te simti mai bine.

| beautifullie a răspuns:

Nu vrei sa o uiti, dar trebuie zici? nu, nu trebuie

| DaFuqDuck a răspuns:

Ce-ti dorestii cel mai tare sa uitii, nu o sa potii uita...

| Ramonicutza a răspuns:

Pai nu poti uita o femeie pe care o iubesti adica eu cred ca daca te-ai indragostit de alta fata vreodata nca o mai stii n-ai cum sa nu o stii daca nu nu o iubeai cu adevarat si asa ca iti spun Incearca sa te enervezi pe ea sau sa iti faci alta dragoste cum s-ar spune scuze dar atat it pot spune sper ca te-a ajutat cu ceva big grin