| adutzata a întrebat:

Cum poti uita o persoana draga si pe care o iubesti?sad Funditahappy

Răspuns Câştigător
| blueheart a răspuns:

Hei! Nu trebuie sa uiti persoana pe care ai iubit-o si pe care o iubesti.Ati avut impreuna momente fericite pe langa cele care te-au facut sa suferi. Dar nu trebuie sa traiesti in trecut. Cu cat te vei gandi mai mult la el cu atat iti va fi mai greu sa traiesti in prezent si sa te gandesti la viitor.
Ia-o ca pe o lectie de viata. Ai iubit si ti-ai daruit din suflet iubirea. Daca el nu a avut aceleasi sentimente ca si tine e problema lui. Daca te iubea cu adevarat nu te-ar fi facut sa suferi.
Uita suferinta, daruieste-ti zambetul in fiecare zi, daruieste-l si celorlati din jurul tau. Vei iubi din nou, va fi mai bine pentru ca stii ce este iubirea acum. Trebuie doar sa fii pregatita sa o primesti din nou in viata ta.
Succes! happy

9 răspunsuri:
| Smiiilee a răspuns:

Hmm.thinking
Nu prea poti uita o persoana iubita, o persoana draga. Dar daca aceasta/acesta te-a ranit, poti incerca.
Sa petrci mai mult timp cu prietenii si sa gasesti pe altcineva, cu care sa impartasesti multe ganduri, si sentimente si, cu care sa iti petreci timpu.
Poti asculta muzica, sau poti canta si desena.

Sper ca te-am ajutat:*

| Zodiac a răspuns:

Subscriu la ce a zis bosulica.
Ti-o tragi cu altu mi repede.

| habibi2012 a răspuns:

E greu dar nu te mai gandi la el sau ea. gasesteti altul sau alta. dar nu te mai atasa asa usor ca dupa aia suferi

| Dariusuu a răspuns:

Da... E cam dificil dar poti.

Uitarea necesita timp.Nu te mai gandi la aceea persoana si preocupati timpul cu altceva.

Cu timpul sentimentele vor disparea si il vei putea uita. Uite ca am facut si o rima ( just kidding ).

Numai bine. Sper ca te-am ajutat.

Pupici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o poti uita. Si stii de ce? Tocmai pentru ca spui ca o iubesti. Nu esti robot, sa apesi pe un buton de "uitare" si sa se rezolve totul. Trebuie doar sa schimbi felul in care o privesti. Daca schimbi felul in care privesti lucrurile, se schimba si acestea. Priveste-l ca pe o persoana din viata ta care a venit si a plecat. Ca pe o persoana cu care te-ai intersectat in viata. Ca pe o persoana cu care ai capatat experienta. Ca pe o persoana cu care ai avut momente frumoase si poate mai putin frumoase. Vor veni si alte persoane, crede-ma. Trebuie doar sa-ti dai o sansa tie. Bafta!

| pisicutzamik a răspuns:

Nu poti uita, dar poti sa te faci ca uiti iesind cu prietenii sa te mai destinzi si sa treaca timpul!

| Kazumi a răspuns:

Gaseste alta persoana.sau nu te mai gandi la aceasta persoana

| cRaNs1MoRe a răspuns:

Inlocuiesteo cu altcineva... da sa ti la acea persoana cu care o inlocuiesti ca asa nu o mai uiti

| bosulica964 a răspuns:

Cu o alta persoana de treaba happy