| alexandrey a întrebat:

Oare cand fluturi se indragostesc simt oameni in stomac?

Răspuns Câştigător
| Sebastian1996 a răspuns:

laughing) Asta ar fi interesant. day dreaming

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Niste oameni mai mici.

| Narfundo a răspuns:

Eu zic ca totul are o legatura cu fundul.Mai studiaza

| HolyPotato a răspuns:

Ce-ar fi să lăsăm întrebările seci de pe facebook pe facebook?

| RAY a răspuns:

Da fluturasi dar reali, fluturasi de prin restuarante, mall bijuteri, cosmetice, deci da simnti fluturasi cand te indragostesti

| h3r a răspuns:

Doar omizi.

| Vi003 a răspuns:

Ce vrei sa intrebi? Corecteaza-ti intrebarea! Sau esti in clasa I si transcrii cuvinte dintr-o carte pe care o citeste bunica ta?

| geotechnical a răspuns (pentru Vi003):

El se refera la faptul ca se zice "cand oamenii se indragostesc simt fluturi in stomac" mergand pe acelasi rationament a vrut sa zica ca daca oamenii simt fluturi in stomac, atunci fluturii simt oameni

| Vi003 a răspuns (pentru geotechnical):

Nu trebuie sa-mi traduci tu din limba lui, in limba romana, lasa-l pe el, nu vezi ce aiurea a pus intrebarea?

| GutuvanMorgan a răspuns:

Fluturii nu se indragostesc...

| virgilianpetru58 a răspuns:

Daca inversezi termenii unei propozitii categorice, conform logicii, fluturii nu sunt corelati si asemuiti in nicio privinta cu oamenii, ai doar o premisa, iar in concluzie ai si substantivul stomac care e problematic din cauza intensiunii lui limitate si sarace. Astfel in lambajul natural, interogatia ta duce la o prabusire a unei ipoteze ca am avea de a face cu un silogism valid, adica nu are valore de adevar si e complet eronat.