| 4b a întrebat:

"Cand fluturii se indragostesc, oare simt oameni in stomac?" big grin

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Nee, doar omizi laughing.

12 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Am intalnit intrebarea aceasta din intamplare pe o retea de socializare...si inca n-am reusit sa aflu un raspuns.sincer, eu ma intreb daca fluturii au timp sa se indragosteasca pentru ca viata lor inseamna o singura zi...inclin sa cred ca da, fiind ca e suficient sa dea din aripi intr-un mod diferit sau sa fie inzestrat cu o culoare si undeva, cineva sigur il/o va observa de aici poate incepe o poveste frumoasa, dar din pacate prea scurta.

| harciog a răspuns:

Nu cred ca e ca la noi, sa simta fiori in stomac.Cred ca este numai si numai un simplu proces biologic.

| Foartesecret a răspuns:

Ce oamenirolling on the floor))) da sa stii! Cand se "indragosteste" fluturele tu ai dureri de stomac!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu simt fluturi in stomac si cand mananc fasole, asta nu inseamna ca fasolele simt oameni cand sunt balonate.

| Shammal a răspuns:

Cu siguranta big grin la cat de frumos "danseaza" fluturii cred ca sunt indragostiti continuu

| RAY a răspuns:

Da simt oamenii in stomacul lor mic
daca mai beau o tuica de prune sa vezi cum canta fluturii aia

| mona01 a răspuns:

Lol, fara suparare dar esti prost..Este doar o expresie cum ca atunci cand te indragostesti simti fluturi in stomac dar nu si invers laughing

| 4b explică (pentru mona01):

Sunt prost? mah... poate asa-i...Dar cand vad pe altul mai prost, rade inima in mine.
PS: era la figurat, pacat ca ''desteptii'' nu isi dau seamawinking

| RAY a răspuns (pentru mona01):

Nu exagera bre e o gluma, nu jigni o persoana care nu o cunosti, pe alta planeta fluturii sunt mari ca dinozaurii poate manca oamenii ca noi, desi le simnte, e o ipoteza

| DeathIncarnate a răspuns (pentru RAY):

Pe care planeta ma, pe aia de unde vi tu?rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru mona01):

Omule este pusa intre ghilimele.

| HaoseBrap a răspuns:

Ironia... greu de inteles.